Вірменія
5.ua

Вірменія вшановує пам’ять жертв геноциду

У Єревані відбулася церемонія канонізації загиблих - близько півтора мільйона вірмен, убитих 100 років тому в Османській імперії.

Від самого ранку люди йдуть вшанувати пам'ять загиблих. Меморіал у Єревані майорить від квітів. Люди тихо моляться. До столиці Вірменії з'їжджаються родичі і близькі загиблих вірмен в Османській імперії.

105-річний вірменин Франгіян Хосров, один з 28 людей, які дожили донині після страшних подій 1915 року, не довго розмірковує, як назвати тодішні масові вбивства співгромадян турками.

"Пам'ятаю, як сказали, що турки вбиватимуть вас. Ці чутки спочатку ширилися християнськими селами і хто ж тоді знав, що це стало реальністю дуже скоро. Турецькі солдати прийшли зі зброєю, а ми не мали нічого, оборонялися камінням. Тоді у нерівній боротьбі було багато втрат", - каже чоловік.

Геноцидом масові вбивства вірмен визнали понад 20 країн світу. Напередодні приєдналася Австрія. Туреччина так обурилася, що відкликала свого посла.

Раніше офіційна Анкара висловлювала ноту протесту Ватикану щодо заяви Папи Римського, який порівняв невизнання геноциду з раною, що кровоточить.

Туреччина геноцид вірмен не визнає. Попри те, що відносини між країнами-сусідами і так вкрай напружені, турецька влада ще й запросила вірменського президента на урочистості з приводу 100 років Дарданельської битви. Президент Вірменої не просто образився, а ще й звинуватив турецьку владу у відволіканні світової спільноти від подій, пов'язаних з масовим вбивством вірмен.

У Єревані не розуміють, чому річниця Дарданельської операції, яка розпочалася у березні 1915-го тепер відзначається того самого дня, коли вірмени вшановують пам'ять невинно загиблих співгромадян в Османській імперії. 

Більше – в сюжеті "5 каналу", Ганна Ільїних

Попередній матеріал
В Росії винайшли оригінальний спосіб буксирування автомобіля
Наступний матеріал
Киян скликають на боротьбу з "тітушками" серед протестуючих шахтарів

Вірменська церква зарахує до сонму святих 1,5 млн жертв геноциду вірмен

Європарламент закликав Туреччину визнати геноцид вірменів в Османській імперії

Туреччина висловила протест Папі Римському через слова про "геноцид вірмен"

Папа Римський: масові вбивства вірмен у Туреччині є першим геноцидом ХХ сторіччя