Грибаускайте закликала не піддаватися на шантаж Путіна

  Країни Європи мають моральний обов'язок допомогти Україні у боротьбі з російською агресію та не повинні піддаватися на шантаж Москви.

  Про це президент Литви Даля Грибаускайте заявила в інтерв’ю польському інформагентству РАР, пише "УНІАН".

  "Коли ми є частиною вільної та демократичної Європи, ми не можемо піддатися на шантаж агресора... Не можемо погодитись на підбурювання до нової війни та святкувати захоплення території України і дивитись на демонстрацію м’язів російськими військами під час московського параду", - зазначила Грибаускайте.

  За інформацією видання, президент Литви  назвала російську агресію та пострадянський імперіалізм найбільшою загрозою для Європи на сьогоднішній день і закликала країни Європи протистояти цьому, аби уникнути трагічних наслідків.

  "Після 70 років миру та стабільності у Європі знову є загрози. Ті, хто називають себе переможцями та визволителями Європи, розпочали нову війну проти суверенної держави та її вільної волі визначати своє власне майбутнє. Сьогодні вбивають людей у східній Україні, а прапор окупованого Криму будуть нести на параді у Москві", - сказала президент.

  За словами Грибаускайте, РФ не засвоїла уроків Другої світової війни, підтвердженням чому є її політика.

  "Кремлю дедалі важко засуджувати сталінські репресії та злочини тоталітарного режиму. Це тому зараз ставиться під сумнів створена після війни архітектура безпеки, (Росія – Ред.) погрожує знищенням миру і свободи європейських народів, намагається шантажувати та поділити країни ЄС", - підкреслила вона.

  Грибаускайте порівняла нинішню агресію Російської Федерації проти України з подіями 70-річної давнини.

  "Зараз ми маємо справу з такою ж агресією та імперіалістичними намірами, як 70 років тому, і повинні боротися за наші цінності та правила з державою, яка є постійним членом Ради безпеки ООН. Ми ніколи не повинні погоджуватися, аби хтось знищив те, що було досягнуто завдяки поєднанню, інтеграції та важкій праці Європи", - наголосила Грибаускайте.

  Президент Литви також додала, що "сьогодні ми не можемо закривати очі та ігнорувати ситуацію з безпекою в регіоні", адже Росія продовжує активно демонструвати військову силу. У інтерв'ю вона нагадала несподівані військові навчання та польоти російських літаків з вимкненими транспондерами в районі Балтійського моря, які "чітко вказують, що загроза є реальною".

  Нагадаємо, у Литві розпочалися військові навчання, покликані заявити про спроможність держави себе захистити.

  Попередній матеріал
  Президент Німеччини вшанував жертв Другої світової війни
  Наступний матеріал
  Українські прикордонники затримали бойовика "ЛНР"

  Литва не боїться Росії, але не хоче давати їй приводу атакувати країну - Грибаускайте

  Литва – єдина країна ЄС, яка бойкотуватиме усі без винятку події 9 травня в Москві

  Міністр культури Литви: "Нічні вовки" - частина кремлівської пропаганди

  Україні важче позбавитися комуністичного минулого, аніж країнам Балтії - мінкультури Литви