документи ОУН 5.ua

Знайдені на Львівщині документи ОУН пролили світло на діяльність підпілля та біографії діячів

  Завдяки документам Служби безпеки ОУН, знайденим ще у травні на Львівщині, вдалось дізнатися про те, як діяло їхнє підпілля та навіть життєвий шлях його окремих представників.

  Про це під час презентації опрацьованого архіву розповіли працівники музею "Тюрма на Лонцького". Серед документів - персональні справи 70 підпільників ОУН. З-поміж них і Олени Андрушак на псевдонім "Орися". 91-річна жінка розповідає, що 8 років перебувала у підпіллі й була заарештована у 1952 році. Жынка ще досі не може забути тортур, які їй довелося тоді пережити. 

  Понад тисячу аркушів паперу пролежали в землі близько 65 років, але попри це майже ідеально збереглися. Переважна їх більшість датована ще 1950 роком, хоча є й більш ранні матеріали. ОУНівці свої архіви ховали не лише бережно, а передусім дуже надійно, кажуть фахівці. Адже через ці документи могли постраждати ті підпільники, які уникнули переслідування радянських спецслужб.

  Після того, як історики опрацюють архів, документи оцифрують та викладуть у вільному доступі в інтернет. Це суттєво допоможе деяким сім'ям з'ясувати, де і за яких обставин загинули їхні рідні.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потенціал україно-американської співпраці дуже великий – Чалий
  Наступний матеріал
  Зараз розмови про відновлення ядерного статусу України зашкодять державі - Чалий
  Теги:
  Loading...