5.ua

Зміни до "безвізових" законів можуть заблокувати конфіскацію майна корупціонерів - Мін’юст

  У Верховній Раді України намагаються змінити cуть двох важливих проектів законів, які парламент має ухвалити на виконання плану з безвізової лібералізації, настільки, що вони здатні будуть захищати від арештів і конфіскації майно корупціонерів.

  Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє "Радіо Свобода".

  Петренко наголосив, що це, зокрема, законопроекти, що вдосконалюють спеціальну конфіскацію й арешт майна, незаконно набутого корупціонерами.

  "Норми, передбачені в даних проектах законів, розроблені на основі європейських стандартів, були нівельовані правками депутатів під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності… З комітету до сесійної зали вийшли зовсім інші, спотворені та підмінені по суті проекти законів про арешт і спецконфіскацію, які не мають нічого спільного з вимогами ЄС і з нормами, проголосованими в першому читанні. До прикладу, лише стосовно однієї статті законопроекту комітет врахував більше 20 правок, які концептуально змінюють мету законопроекту і суттєво шкодять чинному режиму арешту й конфіскації майна", – йдеться в заяві Мін'юсту.

  У відомстві підкреслили, що це поставить під удар візову лібералізацію між Україною і ЄС та заблокує можливість "взагалі щось арештувати чи конфіскувати в цій державі".

  За словами міністра юстиції, високопосадовці під санкціями ЄС, яким в Україні оголошено про підозру й арештовано їхнє майно, зможуть скористається цим законами після ухвалення, щоб розблокувати майно в Україні.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 5 листопада 2015 року, Верховна Рада розглядає пакет законів, необхідних для позитивного рішення питання безвізового режиму з ЄС для українців.

  Попередній матеріал
  Росія направила зенітні ракетні комплекси до Сирії - Міноборони РФ
  Наступний матеріал
  ВР проголосувала у першому читанні за новий Трудовий кодекс
  Теги:
  Loading...