justicekyiv.gov.ua

Журналісти дізнались подробиці анонсованої Мін'юстом "довідкової революції"

  Міністерство юстиції заборонить держструктурам вимагати в українців будь-які паперові довідки.

  За словами першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової, вже з 1 жовтня держструктурам збираються заборонити вимагати в українців будь-які паперові довідки, включаючи документи про народження, сімейне становище тощо, повідомляє газета "Сегодня".

  Натомість, як пояснили виданню в прес-службі відомства, держслужбовці отримуватимуть потрібні їм довідки та інші документи громадян самостійно, в електронному вигляді - для цього чиновникам відкриють безкоштовний доступ до електронних держреєстрів, які містять необхідну інформацію про особу, зокрема відомості про наявність судимості і майна.

  Громадяни у разі необхідності також безкоштовно отримуватимуть документи і довідки із відкритих реєстрів. Газета повідомляє, що приватні організації, зокрема комунальні структури, як і раніше, довідки вимагатимуть.

  Юристи про таку ініціативу відомства знають і підтримують її, пише газета. "Можливість для чиновників самим взяти будь-яку інформацію із держреєстру вдарить по корупції: громадянам не доведеться давати хабар як за вирішення питання без довідки, так і за довідку там, де її мають видати", - каже юрист Володимир Столітній.

  Про недоліки новації газеті розповідає аналітик Павло Мельник. За його словами, реформа гальмуватиме через матеріальні труднощі держструктур, особливо в глибинці, і низьку професійну підготовку чиновників, які слабко володіють комп'ютером і не бажають підвищувати кваліфікацію. 

  Нагадаємо, нещодавно на порталі державних послуг iGov додалося три нові послуги, які можна повністю або частково отримати в онлайн-режимі: отримання довідки про доходи, отримання субсидій та отримання або заміна закордонного паспорта.

  Попередній матеріал
  У Авдіївці мирний житель підірвався на розтяжці
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики дедалі частіше використовують великокаліберну зброю
  Теги:
  Loading...