5.ua

Жебрівський хоче об'єднати шахти Донеччини в єдину компанію

  Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський повідомив про створення робочої групи по об’єднанню всіх шахт області в єдину вугільну компанію.

  Про це він заявив 4 листопада під час зустрічі з активом профспілки працівників вугільної промисловості України, повідомляє прес-служба Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

  "Сьогодні проблема в тому, що чимало об’єктів вугільної промисловості на Донбасі монополізовані. Центрально-збагачувальні фабрики, вугільні поля повіддавали приватним структурам, а державним підприємствам залишили самі збитки. Фактично дуже багато грошей розкрадається. Тому Донецька ОДА ставить перед собою амбітну задачу", - наголосив очільник області.

  За його словами, йдеться про повернення вугільних полів і ЦЗФ у розпорядження шахт і державну власність, а також їх входження до структури нової компанії.

  "Яким чином це відбуватиметься, будемо вирішувати разом. Від кожної шахти до складу робочої групи увійде один представник. Ми знайдемо комплексне рішення, щоб владнати ймовірні протиріччя. Єдина донецька вугільна компанія повинна отримати можливість сама реалізовувати продукцію і розпоряджатися коштами", - зазначив Павло Жебрівський.

  Він наголосив, що державна підтримка вугільної промисловості не може тривати до безтями, рано чи пізно дотації зупиняться.

  "Ми багато говоримо про децентралізацію, передачу прав і повноважень на місця. І створення робочої групи, яка прорахує всі варіанти подальшої роботи шахт, - це теж готовність до відповідальності. Якщо у нас є підприємства, які ніколи не вийдуть на прибуткову діяльність, значить потрібно їх розформовувати. Але попередньо створивши нові робочі місця, запропонувавши людям альтернативу", - підкреслив очільник області.

  Очільник Донеччини наголосив, що процес створення єдиної вугільної компанії тривалий. Завдання обласної влади і робочої групи - напрацювати пропозиції, узгодити їх з профспілками і лише тоді виходити з комплексним рішенням на профільні міністерства, до Уряду та Президента.

  Попередній матеріал
  Президент звернувся до депутатів: Доля безвізового режиму – у ваших руках
  Наступний матеріал
  Очільницею Національної поліції призначили Хатію Деканоїдзе
  Теги:
  Loading...