5 канал

Засуджений в Росії Геннадій Афанасьєв просить Україну сприяти його звільненню

  Геннадій Афанасьєв, який засуджений в Росії і проходить свідком у справі Олега Сенцова, просить Україну сприяти його звільненню.

  Фотографа Геннадія Афанасьєва затримали у Сімферополі у травні 2014 року.

  Російська феміда засудила його до 7 років колонії суворого режиму за обвинуваченнями в терористичній діяльності. Адвокат наголошує, що його підзахисний у колонії у жахливих умовах. Через те, що спочатку він під тортурами дав неправдиві свідчення проти Сенцова, а потім відмовився від них, тепер, за словами адвоката, його підзахисному мстять.

  Нагадаємо, режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка у серпні засудили до 20 та 10 років ув'язнення їх назвали винними у підготовці терактів. Геннадію Афанасьєву за цією ж справою дали 7 років.

  "Незважаючи на те, що йому дали всього лише 7 років, я думаю, він через 7 років не вийде просто так. Зараз вже йде цілеспрямована робота по його знищенню там. Йому дуже складно, при цьому Гена обрав ось цей шлях – опір. У принципі, він майже від себе відрікся, але він дуже сподівається, що Україна йому допоможе", - зазначив адвокат Олександр Попков.

  Нагадаємо, 8 листопада у центрі Києва святкували 25-річчя кримського політв'язня Геннадія Афанасьєва.

  Попередній матеріал
  З лікування у Німеччині повернувся боєць 25-ї бригади
  Наступний матеріал
  Українська розвідка виявила колону танків бойовиків поблизу шахти Калініна - штаб АТО