Наручники
Наручники fedpost.ru

Закон про посилення захисту журналістів отримав підпис Президента

  Президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за перешкоджання діяльності журналістів.

  Закон №421-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів" встановлює кримінальну відповідальність за погрозу або насильство щодо журналіста, за умисне знищення або пошкодження його майна. Згідно із законом, вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на строк від 9 до 15 років або довічним позбавленням волі.

  Захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років. Умисне заподіяння журналістам побоїв, легких або середньої тяжкості ушкоджень у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності каратиметься обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, а у разі умисного заподіяння їм тяжкого тілесного ушкодження – позбавленням волі на 5 до 12 років (організованою групою на 7 до 14 років).

  Умисне знищення або пошкодження майна журналіста у зв'язку з його професійною діяльністю карається штрафом або арештом, або обмеженням волі на термін до 5 років. Якщо такі дії вчинені загальнонебезпечним способом, наприклад, шляхом підпалу або вибуху, або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на 6-15 років.

  Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням журналістом професійної діяльності карається виправними роботами на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

  Закон також встановлює кримінальну відповідальність за ухвалення суддею завідомо неправосудного рішення, вироку, ухвали або постанови з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Такі дії караються позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.

  Також запроваджується виплата з Державного бюджету компенсацій у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов’язків, або у разі його поранення, заподіяного під час виконання професійних обов’язків. У разі загибелі журналіста під час виконання професійних обов’язків членам його сім’ї виплачуватиметься одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, у разі поранення - допомога у розмірі до 50 прожиткових мінімумів.

  Попередній матеріал
  Представник Фейсбуку відвідає Україну для обговорення інформаційної війни з Росію
  Наступний матеріал
  Обама: Російськомовні страждають через "допомогу" Путіна
  Теги:
  Loading...