5.ua

Закон про борців за незалежність України важливий і для нинішніх борців – В’ятрович

Закон про борців за незалежність показав, що Україна не є "геополітичним непорозумінням", як це намагається довести Росія.

Окрім того, документ доводить нинішнім борцям, що держава про них не забуде, заявив під час марафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

Історик зазначив: "Що стосується закону про вшанування учасників боротьби за незалежність, це надзвичайно важливий закон, суть якого власне полягає в тому, що Україна нарешті апелює до своїх коренів, Україна нарешті може показати себе, спадкоємцем чого вона є, Україна нарешті може довести, що вона не є геополітичним непорозумінням, як це намагається нам до сих пір доказати Російська Федерація. І цей закон, напевно, не є настільки важливим для тієї, нажаль, невеликої кількості людей, які ще залишилися живими, які були учасниками тієї боротьби за незалежність, а є все таки важливішим для нас, для живих – для того, щоб ми з чистою совістю віддали шану всім тим людям".

На Думку Володимира В’ятровича, закон також відіграє важливу роль у контексті нинішньої війни: "Він важливий для нас, тому що ті хлопці, які воюють зараз на Сході, відстоюючи незалежність України, тепер будуть знати, що про них теж будуть пам’ятати і їм не доведеться чекати десятки років, перш ніж держава вшанує їх".

 

Попередній матеріал
Лідери США і Куби зустрінуться для перших за півстоліття перемов на найвищому рівні
Наступний матеріал
ФСБ відпустила кримську журналістку Гучакову, яку затримала після 10-годинного обшуку

Рада визнала ОУН та УПА борцями за незалежність України, а Радянську Росію - агресором

Важко уявити, але слова "аншлюс", "анексія", "окупація" знову стали актуальні – Порошенко

Історик: нинішня Росія має всі ознаки фашистської держави, в тому числі – і геноцид теж

В Росії хочуть заборонити західні фільми і мультики