Газета \"День\"

За тиждень у галереї "Лавра" відкривається 17-та фотовиставка газети "День"

  Цього року організатори фотовиставки газети "День" зробили акцент не стільки на емоційну складову, скільки на осмислення подій, які нині переживає Україна.

  "Цьогорічна фотовиставка – це безперервний перетин поглядів. Погляди відвідувачів перетинатимуться з поглядами військових, що дивитимуться на них з бліндажів, окопів, з БТРів і танків, з поглядами політиків (а це вже зовсім інші обличчя, типажі й очі), з поглядами переселенців і волонтерів, митців, дітей… Ця виставка стане своєрідним полілогом, який відбуватиметься між глядачами, фотографами і героями світлин. І, повірте, все буде зрозуміло без слів. Весь драматизм, наш спільний досвід і шлях подолання…", – кажуть автори.

  "Якщо "читати" надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це – рівень політики і рівень людського, "сектор живого", звідки бере свої сили українець", – розповіла головний редактор "Дня" Лариса Івшина. Вона пояснила: "Якщо подивитися на знімок з місця нелегального видобутку бурштину – то це жах, пекло. Це – "Лісова пісня". "Реквієм". Або знімок "Апокаліпсис" з лелеками, які стоять посеред випаленого поля… З одного боку – тут дно, апокаліпсис і реальне провалля, бурштинове пекло. А з іншого боку – такі моральні висоти, як на фото, де люди стояли на колінах, зустрічаючи загиблих воїнів".

  16 років фотоісторії, 111 виставок у 31 містах України, 702 нагороджені фотографи – це історія Міжнародного фотоконкурсу газети "День" у цифрах. Цього року статистика не менш вражаюча – близько 200 учасників надіслали більше 3000 фото. Журі "Дня" відібрало з них 350 найкращих знімків. А уже зовсім скоро, а саме 6 листопада, у Галереї "Лавра" відбудеться офіційне відкриття фотовиставки. За словами члена журі фотоконкурсу, більд-редактора "Дня" Миколи Тимченка, на конкурс прийшло багато робіт із зони АТО, фотографії бійців прислали як професійні фотографи, так і волонтери. "Традиційно багато політичних фотографій, але також багато жанрових знімків звичайного життя, що свідчить про те, що люди не тільки про війну думають", – зазначив він.

  Обрані фото оцінюватимуть за постійними номінаціями конкурсу – "Події","Життя, як воно є", "Політика", "Жанрове фото" і "Світ очима дітей", а також декількома новими. Окрема номінація від міжнародної організації ПРООН "Будуємо нову країну разом" тепер включає у себе підномінації: "Я реформую країну!", "Новий Донбас", "Переселенці. Жити заново!", "Чиста та зелена Україна". Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації "Птахи водойм".

  Виставка проходитиме у галереї "Лавра" (вул. Лаврська, 1) з 7 по 15 листопада.

  Попередній матеріал
  Тука виділив 10 млн грн на ліквідацію наслідків пожежі у Сватовому
  Наступний матеріал
  У Сватовому готують пункти обігріву для мешканців, що відмовилися від евакуації
  Теги:
  Loading...