5.ua

За останні два роки маємо майже 20% зростання підтримки незалежності України – соціолог

На думку експерта, необхідність відстоювання незалежності підштовхує суспільні настрої українців до руху "у правильному напрямку".

Динаміку ставлення громадян України до державної незалежності проаналізував сьогодні, 24 серпня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" Олексій Антипович, директор соціологічної служби "Рейтинг".

"Якщо брати динаміку показника підтримки незалежності України, то починаючи від 2013 року, коли ми фіксували приблизно 60 відсотків підтримки незалежності (це не так багато було на той момент), нинішні показники – це майже 80 відсотків. Тобто за останні два роки ми маємо майже 20-відсоткове зростання підтримки незалежності України, при чому воно зафіксоване в усіх регіонах України окрім, звичайно, Донбасу", - заявив Антипович.

Експерт зазначив, що опитування мешканців Донбасу проводилось лише на підконтрольній Києву території, і додав, що "якщо на Сході та Півдні держави, де низькі показники підтримки незалежності і прорадянські настрої були присутні – то на даний момент їх усе менше і менше. Звичайно, ми можемо відверто говорити, що до цього спонукала війна, але давайте визнавати, що за незалежність потрібно боротися, і її звичайно треба виборювати у будь-яких напрямках, які виникають на шляху розвитку держави".

"Тому ми рухаємося правильно з точки зору суспільних настроїв, з точки зору формування українського громадянського суспільства. І наша динаміка говорить, що у нас є перспектива", – підсумував Антипович.

Нагадаємо, сьогодні, 24 серпня, Україна святкує День Незалежності

Попередній матеріал
Президент Польщі закликав НАТО розмістити військові бази на східному флангу Альянсу
Наступний матеріал
Бойовики "Ісламської держави" підірвали античний храм в сирійській Пальмірі
Loading...