5 канал

З наступного місяця військові-контрактники почнуть отримувати підвищену зарплату - Полторак

У Міноборони планують підвищити зарплати військовослужбовцям, які служать за контрактом, до рівня, вищого за середню плату в країні у цілому.

Про це міністр оборони Степан Полторак оголосив під час сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів.

"Незважаючи на важкі економічні умови, уперше в історії нашої держави грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом буде більше середньої плати в цілому по країні. Такого жодного разу за весь час незалежності України не було", - наголосив він.

Міністр оборони переконаний, що підвищення грошового забезпечення українських військових надасть можливість максимально залучити до служби за контрактом в армії військових із дефіцитними спеціальностями.

"Це надасть можливість нам зекономити на підготовці. Тому що дефіцитні спеціальності – танкісти, артилеристи – із кожною хвилею мобілізації або кожен раз, коли ми їх набираємо, нам доводиться їх перевчати. Зараз, при тій заробітній платі, що ми пропонуємо, я переконаний, що кількість бажаючих буде набагато більшою", - зазначив Полторак. 

Міністр також розповів про обсяги, до яких планується підвищити зарплатню контрактників: "Так, наприклад, стрілець зараз отримує 2341 грн - ми плануємо, що він буде отримувати 7 тисяч грн. Командир відділення - 8 тисяч, командир взводу - 9,5 тисяч і так далі. Грошове забезпечення командира роти буде збільшено принаймні вдвічі в порівнянні з тим, що він отримує зараз".

Відповідні нарахування почнуться вже в лютому місяці. 

Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко пообіцяв підвищити зарплати військовим-контрактникам у 2,5 рази. 

Попередній матеріал
Мінкультури винесло на громадське обговорення план історико-архітектурних пам'яток Києва
Наступний матеріал
Багатонаціональна військова коаліція завдала 24 удари по ІД