images.unian.net

З 21 листопада Рада отримує право самостійно перейменовувати міста й вулиці в рамках декомунізації - Парубій

  Приймати рішення щодо перейменувань парламент буде до 21 лютого.

  Із 21 листопада 2015 року починається другий етап дії закону про декомунізацію, коли парламент отримує право самостійно перейменовувати міста і вулиці в Україні. Про це сьогодні, 23 листопада, заявив на прес-конференції перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Після 21 листопада, відповідно до закону, Верховна Рада має право самостійно визначати і приймати рішення про перейменування того чи іншого міста, тієї чи іншої вулиці, за поданнями Українського інституту національної пам'яті, за поданнями експертної спільноти. І я можу вас запевнити, що Верховна Рада повною мірою скористається своїм правом за цим законом та передбаченими законом повноваженнями. Нехай ніхто не думає, що зможе зупинити процес декомунізації України", - сказав Парубій.

  Він нагадав, що до 21 листопада всі місцеві ради і громади мали можливість самостійно приймати рішення і пропонувати Верховній Раді ту чи іншу назву для свого населеного пункту, вулиці.

  "І ми отримали в парламенті низку таких подань. Дуже характерно, що багато з них надійшли одразу після місцевих виборів - буквально першими рішеннями, які приймали новообрані місцеві ради в Донецькій і Луганській областях, були рішення про перейменування своїх міст, вулиць", - додав він.

  Перший віце-спікер запевнив, що до 21 лютого, що є, за його словами, символічною датою, бо саме цього дня у 2014 році в результаті Революції Гідності екс-президент Віктор Янукович покинув Україну, в період, коли в Україні згадують Майдан, парламент буде приймати рішення і буде "крок за кроком знищувати і відсікати тоталітарне минуле".

  Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович пояснив, що в інституті буде створена спеціальна експертна комісія з науковців - представників академічних інститутів Національної академії наук України (Інституту історії України, Інституту української мови, Інституту української археографії та джерелознавства) і Національної спілки краєзнавців, яка подаватиме відповідні пропозиції до парламенту. "Крім того, ми звертаємося спеціально до представників громадських організацій, зокрема, Ініціативної групи "1 грудня", щоб вони приєдналися до цієї роботи як дорадчий голос", - додав він.

  В'ятрович звернувся до територіальних громад і зазначив, що в інституті готові до 21 грудня цього року почути їхню думку щодо перейменування міст і вулиць та врахувати її вже в експертних пропозиціях, які подаватимуть до парламенту.

  Він нагадав, що нові міські, сільські й селищні голови мають час на вирішення питань щодо декомунізації до 21 лютого 2016 року. Крім того, місцева влада є безпосередньо відповідальною за те, щоб позбутися до 21 лютого пам'ятників або пам'ятних табличок тоталітарної доби.

  "На другому етапі декомунізації ми переходимо від етапу колективної безвідповідальності до етапу індивідуальної відповідальності. Якщо міські голови не реалізують цей другий етап декомунізації, тоді, очевидно, кожен громадянин України може подати на конкретного міського голову до суду за саботаж виконання цього закону, і цим законом передбачена відповідальність, включаючи кримінальну", - наголосив глава Українського інституту національної пам'яті.

  Як повідомляв 5.ua, у Харкові перейменують 180 площ та вулиць із комуністичними назвами.

  Попередній матеріал
  Франція посилить бомбардування терористичного угрупування ІД - Олланд
  Наступний матеріал
  За добу на Сході загинули два українські бійці, ще двоє поранені - Лисенко