rbc.ua

З 1 січня 2016 року українцям почнуть видавати ID-картки

  Міграційної службою розроблено план поступової заміни паспортів громадянина України на ID-картки нового зразка.

  Про це повідомляє прес-служба ДМС України. Як зазначається, поступова заміна старих паспортів на нові ID-карти відбуватиметься протягом найближчих п'яти років. Обов'язкової заміни паспорта-книжечки на пластикову ID-карту не буде. Міграційна служба розпочне впровадження нової системи з січня наступного року.

  "З 1 січня 2016 року міграційна служба розпочне впровадження нової національної системи ідентифікації громадян на основі електронної бази даних та видачу нових паспортів громадянина України у формі пластикової картки", - йдеться у повідомленні.

  У прес-службі наголошують, на першому етапі пластикові ID-картки будуть видаватися безкоштовно особам по досягненню 14 років. Крім того, буде запропоновано оформлення нових паспортів-карток громадянам, які звертатимуться до підрозділів міграційної служби із заявами про відновлення втрачених документів, а також оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

  Крім цього, в новому паспорті не буде інформації про укладення шлюбу та реєстрації місця проживання особи.

  "Для підтвердження місця проживання, міграційна служба буде безкоштовно видавати громадянам відповідні виписки з реєстру. Однак, з розвитком електронного управління і сфери надання адміністративних послуг, через деякий час таке підтвердження не потрібно ні при зверненні в органи влади, ні для банківських установ", -повідомляє міграційна служба.

  В ДМС також відзначили, що головними перевагами нового паспорта є захищеність від підробки і можливість надалі отримувати більшість адміністративних послуг через мережу Інтернет.

  Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-сервіс для оформлення закордонного паспорта.

  Попередній матеріал
  СБУ впіймала на хабарі керівника одного з райвідділів міліції на Кіровоградщині
  Наступний матеріал
  Стрілянина у центрі Києва: СБУ затримала кур’єрів конвертцентру із сумкою грошей для однієї з партій
  Теги:
  Loading...