gazeta.ua

З 1 квітня дані про дітей більше не вноситимуть до закордонних паспортів батьків

  За новими правилами, закордонний паспорт можна оформити від народження, отже внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено.

  Як повідомляє Державна міграційна служба, з 1 квітня втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231, якою, зокрема, передбачена процедуру внесення даних про дітей до закордонних паспортів батьків.

  Проте, як уточнюють у держслужбі, якщо дані про дітей вже внесено до паспорта старого зразка, з цим документом можна подорожувати з дитиною і надалі. Якщо ж цього не зроблено, то після 1 квітня для виїзду дитини за кордон необхідно оформити дитині закордонний паспорт нового зразка. При цьому, діти віком до 16 років звільняються від сплати державного мита, а сканування відбитків пальців рук для оформлення біометричного паспорта здійснюється лише з 12 років за згодою батьків.

  Також, до внесення відповідних змін до законодавства залишається можливість оформлення проїзного документа дитини. В ДМС наголошують,  що цей документ приймається не всіма країнами світу, зокрема його не приймають в Чехії, Португалії, Іспанії. 

  Попередній матеріал
  Одеський волонтер, в якого стріляв кілер, перебуває у тяжкому стані
  Наступний матеріал
  Бойовики із гаубиць завдали удару по позиціях бійців АТО біля Артемівська - 80-та аеромобільна бригада
  Теги:

  Внутрішні паспорти в Україні замінять на картки

  Порошенко вручив паспорт громадянина України онуку видатного мецената Терещенка

  Українські дипустанови призупинили прийняття заяв на закордонні паспорти - ЗМІ

  Українським дітям доведеться отримувати закордонний паспорт з народження