say.tv

Євросоюз планує прийняти 20 тисяч біженців

  Єврокомісія запропонувала протягом найближчих двох років прийняти в Європейський Союз 20 тисяч мігрантів і розподілити їх по країнах-учасниках товариства. Великобританії, Ірландії й Данії надали можливість відмовитися від притулку біженців.

  Про це повідомляє "Радіо "Свобода".

  Італія й інші південноєвропейські держави закликали ЄС допомогти їм впоратися з напливом мігрантів з Північної Африки, що намагаються потрапити до країн Європи через Середземне море, пише видання.

  Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер написав на своїй сторінці у Twitter, що жодну країну не можна залишати наодинці вирішувати питання, пов’язані з нелегальною міграцією.

  Відповідно до системи квот, заснованої на чисельності населення, стані економіки й інших факторах, найбільша кількість біженців припадає на частку Німеччини. Наступні -  Франція та Італія, враховуючи право Великобританії не приймати мігрантів.

  Як зазначає видання, очікується, що Європейська комісія наприкінці травня цього року офіційно звернеться до урядів країн Євросоюзу з пропозицією взяти на себе зобов’язання з прийому біженців, які потребують міжнародного захисту.

  Великобританія, Данія, Ірландія мають пільги з питань надання притулку, імміграції, віз і контролю за зовнішніми кордонами на основі протоколів, узгоджених в Лісабонській угоді Європейського Союзу.

  За інформацією видання, від початку 2015 року не менше 1,8 тис. біженців загинули, намагаючись дістатися до Європи Середземним морем.

  Нагадаємо, 5 травня стало відомо, що десятки мігрантів загинули у Середземному морі біля берегів Сицилії. Загибель людей сталася після того, як судно з приблизно 137 особами затонуло на південь від острова.

  Попередній матеріал
  У Донецьку озброєні бойовики розгромили квартиру незалежного журналіста
  Наступний матеріал
  Клімкін запропонував НАТО створити трастовий фонд для боротьби з російською пропагандою

  В Італії мігрантам віддають конфісковане контрабандне взуття

  Біля берегів Індонезії врятували близько 600 мігрантів

  Десятки мігрантів загинули у Середземному морі біля берегів Сицилії

  У Середземному морі врятували понад 4 тис. мігрантів