Єпископ УПЦ МП прокоментував відновлення діалогу з Автокефальною церквою

  Він зазначив на важливості уже анонсованих перемов з УАПЦ, і "в подальшому" – з Київським патріархатом.

  У веденні діалогу між Українською православною церквою (МП) та Українською автокефальною православною церквою, а в подальшому і з Київським патріархатом пріоритетом мусять бути канони. Про таке заявив член комісії щодо відновлення діалогу з УАПЦ єпископ Львівський і Галицький Філарет (Кучеров), повідомляє Центр інформації УПЦ.

  Він зазначив: "Вкотре члени Синоду підтримали пропозицію Митрополита Онуфрія щодо відновлення діалогу з УАПЦ, оскільки це є відображенням того бажання єдності, яке розділяє уся повнота нашої церкви. Як бачимо, церковне священноначалля запевнило український народ в тому, що причин для конфлікту на релігійній основі немає і бути не може, оскільки біль розколу українського православ’я щемить серця багатьох", – підкреслює єпископ Філарет.

  Цитуючи слова спочилого Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира про те, що розділення українського православ’я є "раною, яка постійно кровоточить", голова Львівської єпархії УПЦ наголосив, що місія церковних ієрархів зробити все, щоб її вилікувати: "Так, діалог між нашими церквами ведеться не так швидко як би того ми всі хотіли б, проте якщо нам вдасться відкинути популізм, інформаційні атаки, зробити все від нас можливе, щоб в цей діалог не могли втручатися сили, які багато років заважають налагодженню здорового діалогу, то, впевнений, що ми зможемо почати розмовляти не мовою взаємозвинувачень, а мовою прощення та прямування на зустріч один одному", – зазначив єпископ Філарет.

  Він висловив сподівання, що у пошуках єдності не повинно бути місця піару, а також провокаціям на релігійному та політичному ґрунті. "Будучи православним єпископом Галичини констатую, що на своєму рівні, на Львівщині, ми навчилися шукати конструктив у спілкуванні між конфесіями і говорити як брат з братом. У складний момент для кожної із наших конфесій ми готові допомогти і стати на оборону наших цінностей. Цей приклад має послужити і діалогу на загальнодержавному рівні, і ми про це будемо свідчити", – зазначає єпископ Львівський і Галицький.

  У повідомленні нагадують, що 4 червня цього року на Помісному Соборі УАПЦ представник УПЦ єпископ Варсонофій від імені Митрополита Онуфрія передав пропозицію про відновлення діалогу між двома Церквами. 24 червня Синод УПЦ підтримав ініціативу Митрополита Онуфрія щодо відновлення діалогу між УПЦ та УАПЦ.

  Попередній матеріал
  Білий дім вперше протягом 40 років скасував заборону робити фото та відеозйомку туристам
  Наступний матеріал
  В останній день червня людство прожило одну невраховану годинниками секунду
  Теги: