церква 5.ua

Яценюк відзвітував перед Всеукраїнською радою церков

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч з членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

  "Я приїхав сюди, щоб попросити вас про подальшу підтримку - щоб ми здолали усі виклики, які стоять перед кожним українцем незалежно від того, в яку церкву він ходить, якою мовою розмовляє, де він мешкає. Наше суспільство і наша нація вступила у важку боротьбу, і в цій боротьбі у нас є тільки одна можливість, один варіант - виграти", - сказав Яценюк на зустрічі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Прем'єр нагадав, що на аналогічній зустрічі рік тому церкви висловили низку побажань, і зараз він може відзвітувати за виконання деяких. Так, ухвалено рішення про створення капеланської служби. "Ми фактично заснували військове духовенство, тепер його потрібно поширити на Нацгвардію та інші військові підрозділи", - сказав він.

  Крім того, законодавчо оформлено існування тюремних капеланів. Є також зрушення в духовній освіті: церковні організації отримали можливість засновувати свої навчальні заклади, прийнято рішення про визнання їхніх дипломів, в Міністерстві освіти і науки розглядається можливість впровадження в 5-6-х класах курсів духовно-морального спрямування.

  Також для церков встановлені спеціальні тарифи на енергетичні ресурси, прийнято рішення вилучити релігійні організації з переліку об'єктів, що мають сплачувати податок на нерухомість.

  Нагадаємо, оприлюднені на початку серпня соціологами дані свідчать про те, що традиційний лідер довіри серед українців - церква - дещо втратила у цьому показнику: їй довіряють 62%, не довіряють 28%. Це найнижчий результат за останні 5 років. Лідерами суспільної довіри стали волонтери, менше довіряють українці громадським організаціям і ЗМІ.

  Попередній матеріал
  Крим і в доокупаційний період не міг забезпечити себе продовольством – експерт
  Наступний матеріал
  Московський суд відмовився розглядати скаргу Савченко про дипімунітет – адвокат
  Теги:
  Loading...