kmu.gov.ua

Яценюк: Уряд юридично повністю легітимний і продовжує працювати

  Яценюк наголосив, що цьогоріч треба запровадити фінансування медицини за рахунок державного медичного страхового фонду

  Глава уряду Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет міністрів під його керівництвом "юридично є повністю легітимним і продовжує працювати". Про це він заявив у "10 хвилинах", повідомляє Урядовий портал

  Яценюк нагадав, що звернувся до парламенту з вимогою розглянути питання відставки Кабінету міністрів, і це рішення не було підтримано більшістю членів Верховної Ради: "Таким чином, уряд юридично є повністю легітимним та продовжує працювати. Але політична невизначеність залишається, і їй треба покласти край".

  Прем'єр наголосив: "Відповідальність за це лежить на всіх нас – на Президентові і його фракції, на інших політичних силах, які формували коаліцію "Європейська Україна" – це "Народний Фронт", "Батьківщина", "Самопоміч" та "Радикальна партія Олега Ляшка", які підписували коаліційну угоду і затверджували програму дій Кабінету міністрів. Саме ту програму, яку ми як коаліційний уряд виконували і продовжуємо виконувати". Він заявив, що "відповідальність має бути реальною, а не вдаваною".

  "Наш уряд розробив план дій на цей рік. Але це не тільки план дій уряду – це порядок денний подальшого розвитку країни, яка має стати справжньою європейською державою. Часу на зволікання немає. Є час тільки для дій. Уряд діяв і готовий продовжувати боротьбу далі", - запевнив він.

  За словами Яценюка, влада не має права на зупинку реформ і "боротьбу між своїми". Він також звернувся до Президента та всіх національних політичних сил: "Або вийдіть до суспільства з альтернативною реалістичною програмою і дієвою командою, здатною її забезпечувати, - тільки програмою, а не передвиборчими гаслами. Або припиніть взаємне поборення, вгамуйте пристрасті, переступіть через особисті почуття і підтримайте план дій країни на цей рік".

  Яценюк також зауважив, що понад рік уряд діяв у "жорстких, часто ворожих умовах": "Мої колеги були щоденною мішенню для брехні, наклепів і звинувачень". "Ми розраховували, що реальність наших кроків переважить віртуальність брехні. Не гірше зовнішнього ворога проти змін працювали внутрішні противники: популізм, невігластво, спроба реваншу старих схем і впливів", - підкреслив Яценюк.

  За його словами, управління реформами підривалося протиріччями в Конституції: "Страх втратити рейтинг робило слабкими тих, хто мав би демонструвати лідерство".

  Яценюк підкреслив, що намагання нав'язати уряду чужу волю змусило членів Кабмінe публічно проголосити принципи, "які є червоною межею". "Жодного неконституційного втручання в роботу уряду. Жодного тиску для відновлення корупційних практик. Жодної зупинки реформ", - заявив прем'єр.

  Він також додав, що "у політичній істерії я не бачу турботи про Україну. Бачу звичайний розрахунок: дорватися до влади. Для цього - відправити уряд у відставку, через тимчасовий статус паралізувати центральну виконавчу владу, змусити Президента погодитися на дострокові парламентські вибори, чий результат є цілком передбачуваним – вони завершаться руїною".

  Як повідомляв 5.ua, 16 лютого 2016 року Рада визнала роботу уряду незадовільною, але недовіри висловити не змогла

  Попередній матеріал
  Нова функція Google: Найближчим часом пошуковик зможе визначати місце зйомки фотографії
  Наступний матеріал
  У Санкт-Петербурзі провели "Марш проти державного терору"
  Теги:
  Loading...

  Яценюк: уряду треба ще один-два роки, щоб економіка почала зростати

  Політтехнолог звинуватив Тимошенко у політичному лицемірстві

  У "Радикальній партії" заявляють, що готові брати участь у створенні нової коаліції, але "на основі принципів і стратегій"

  У ВР повідомлять, що коаліція нібито існує, а кулуарно "вирішать свої питання" - експерт