radiosvoboda.org

Вимушеним переселенкам удвічі складніше знайти роботу, ніж чоловікам – депутат

  Вимушені переселенки змушені долати відразу дві дискримінаційні перепони, влаштовуючись на роботу на новому місці проживання.

  Про це заявила депутат із міжфракційного об’єднання "Рівні можливості" Лілія Гриневич, передає "Радіо Свобода".

  Як зазначила депутат, з одного боку, такі жінки змушені адаптовуватись до нових соціально-культурних особливостей та часто починати кар’єру "з нуля". А з іншого боку, ринок дискримінує їх, як і решту жінок України, пропонуючи часто нерівну оплату праці та менші можливості для отримання керівної посади.

  Разом з тим, додала Гриневич, часто жінки, що є вимушеними переселенками, мають подвійне фінансове навантаження, адже змушені піклуватись і про батьків похилого віку. За її словами, ситуація ускладнюється тим, що ринок праці, наприклад, на звільнених від бойовиків територіях часто має зруйновану інфраструктуру та знищений малий і середній бізнес.

  "Зараз один із вузлових кроків – створення Національного плану дій для імплементації резолюції Ради безпеки ООН № 1325 "Мир, жінки і безпека". Він особливо враховує потреби жінок і дітей як тих особливо вразливих категорій, що страждають під час військових конфліктів. Для України це особливо актуально", – сказала вона.

  Депутат також зауважила, що в Україні на разі налічуються 1 мільйон 198 тисяч вимушених переселенців. За її даними, 66% із них – жінки.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі ОБСЄ зафіксували зникнення відведеного бойовиками озброєння з місць зберігання
  Наступний матеріал
  Google змінює свої пошукові алгоритми

  В ДСНС відзвітували про кількість переселенців з Криму та Донбасу

  ООН нарахувала 1,23 млн переселенців з Криму і Донбасу

  Сєвєродонецьком почав курсувати "інформаційний тролейбус" для вимушених переселенців

  Дніпродзержинськ: відкриття модульного містечка для переселенців