Всесвітній день інформування про аутизм в Україні

  "У блакитному" - під таким гаслом Україна долучається до відзначення Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму.

  Щорічно у світі кількість новонароджених із таким розладом лише зростає. Фахівці вважають, що це відбувається через генну мутацію. Утім запевняють, що діагностика захворювання та належна освіта можуть гарантувати аутистам повноцінне життя.

  Відкриття закладів дошкільної і шкільної освіти та підготовка педагогів із навичками роботи з аутистами можуть покращити ситуацію, вважають фахівці. В Україні є лише один спеціалізований дитсадок. Вихованцям тут надають професійну допомогу логопедів і  психологів. Коштує це близько 16 тисяч гривень на місяць.

  В розвинутих країнах ці люди живуть повноцінним життям. В Україні ж лише три роки тому з’явився термін "дорослий аутизм". До цього визнавали лише дитячий аутизм, а по досягненню повноліття - хворим ставили діагноз - шизофренія.

  Цього дня Київ, Львів, Рівне, Луцьк, Вінниця і Харків  вбралися у блакитне - колір Всесвітньої організації аутизму, та влаштовували флешмоби, щоби нагадати чиновникам про проблеми таких хворих. У Бразилії на знак підтримки недужих підсвітили блакитним статую Ісуса Христа.

  Більше – в сюжеті "5 каналу"

  Анна Грішина, Марічка Кужик, Денис Савченко, Леонід Коваленко

  Попередній матеріал
  Кенія: кількість загиблих під час нападу на університет досягла 147 осіб
  Наступний матеріал
  Іран погодився скоротити ядерний арсенал
  Теги:

  В Україні з’явився посібник для батьків дітей-аутистів [відео]

  В Україні не готують фахівців для допомоги дітям-аутистам [відео]

  Київ: школа для дітей-аутистів під загрозою виселення

  Всесвітній день боротьби з туберкульозом: в Україні щороку діагностують понад 25 тисяч нових випадків захворювань на сухоти