Ігор Бенедисюк
5.ua

ВРЮ не звільняє суддів, а порушує дисциплінарні справи - Соболєв

Такі перші результати засідання Вищої ради юстиції щодо суддів, яким закидають ухвалення неправомірних рішень проти активістів Євромайдану.

Рада юстиції розглядала висновки тимчасової спеціальної комісії з перевірки працівників Феміди. Фігурують там 28 суддів. Після першого рішення про відкриття дисциплінарної справи свій протест висловив народний депутат Єгор Соболєв. Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк назвав це "політичним тиском".

"Ця комісія була створена, рік працювала, встановила, що 28 суддів, які судили майданівців, грубо порушували присягу і мали бути викинуті з судової системи, і Вища рада юстиції, яка мала легалізувати це рішення за законом, сьогодні вирішила почати перевірку наново. Це означає, що вони закривають шлях до очищення правосуддя", - наголосив Єгор Соболєв.

"Перебіг засідання Вищої ради юстиції був перерваний народним депутатом Соболєвим, який не погоджуючись з рішенням ради про відкриття дисциплінарної справи за висновком ТСК звернувся до Вищої ради юстиції з погрозою, яку Рада розцінює як спробу тиску на неї та неправомірне втручання у здійснення її конституційних повноважень", - зазначив Бенедисюк.

Попередній матеріал
В Одесі пройде джазовий фестиваль Odessa Jazz Fest
Наступний матеріал
Верхня палата парламенту Італії ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС