Facebook / Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Волонтери скаржаться: бюрократія ВМС гальмує ремонт бойового корабля "Нетішин"

Судно знаходиться у критичному стані і потребує негайного ремонту, на який перераховують гроші небайдужі люди.

Волонтери групи "Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів" повідомили: "Нетішин" – унікальне бойове водолазне судно з професійним обладнанням. Обладнання придбане на гроші, які Народ України довірив нам. Але судно знаходиться у критичному стані і потребує негайного ремонту. Керівництво ВМС, на наші неодноразові звернення, дякує за нашу громадянську позицію і далі нічого не рухається".

Така ситуація склалась через те, що судно "Нетішин" разом з іншими кораблями ВМСУ, які залишились на плаву, активно задіяні при охороні морського кордону та водних акваторій України, які стає дедалі важче контролювати. "Постійно спостерігається порушення морських державних кордонів суднами ворога, замаскованими під риболови чи сухогрузи. Військові флоту в приватних бесідах розповідають про агресію противника з боку моря все частіше і частіше", - кажуть активісти.

Судна ВМС України, що безпосередньо виконують патрулювання кордонів, значно відстають від ворожих за своїми технічними характеристиками. Більше двох десятків суден так і не повернулися із Севастополя. За повідомленням керівництва Військово-Морських Сил Збройних Сил України, більшість бойових кораблів та суден потребують виконання значного обсягу ремонтних робіт, а фактично вони знаходяться в критичному стані і потребують негайного докового ремонту.

"Народний проект" бореться за "життєздатність" одного з таких кораблів - морського водолазного судна "Нетішин" – ще з літа 2015 року. "Командування військової частини А1228 неодноразово зверталось за допомогою, і ми в найкоротші терміни забезпечували вкрай необхідними приладами, обладнанням та засобами першої необхідності. Так за декілька місяців для судна було придбано систему автоматичної ідентифікації суден Raymarin AIS-350 з картплотером, виносною антеною та ехолотом, гумовий човен "Бриз" з 15-сильним двигуном, комплект радіостанцій (7 од.), сучасна радіостанція, дренажний насос з рукавами, медикаменти, матеріали для ремонту корпусу та комплект водолазного спорядження. Загальна вартість допомоги склала понад 200 тис. грн.", – пишуть волонтери.

Проте зараз, після зимових виходів у море, до яких корабель не призначений, надійшов час приведення в належний стан корпусу, поворотно-рульового механізму та двигунів. Там спостерігається значне потрапляння води в трюми через ущільнення валів, неодноразова розгерметизація зливних цистерн, відсутність понад 50 відсотків клепок з’єднання палубної надбудови до корпусу судна, значна вібрація під час руху судна.

/
/
/

За сприяння Миколаївської ОДА, волонтери взялися провести доковий ремонт та відновити "Нетішин". Термінова необхідність проведення реставрації була зазначена в відомості докових ремонтних робіт, та цілком підтвердилася за результатами оглядів волонтерів та профільних спеціалістів. Волонтери зазначають: "Навіть зараз "Нетішин" стоїть в Одеському доці, до якого ледь дійшло власними силами. Власне кажучи, судно постійно зазнає стихійні ремонтні роботи "на ходу".

Як повідомляють у "Народному проекті", керівництво ВМС у відповідь на неодноразові звернення "дякує за нашу громадянську позицію, але далі нічого не рухається. Дата постановки судна в док була запланована на початок вересня 2015 р., але згодом … перенесена на 15 вересня 2015 року. Потім пролунала дата 21 вересня 2015 року. Тепер чуємо про 4 квартал 2016 року. Стан судна критичний, але його виганяють працювати в лід, що просто недопустимо при дірках в корпусі".

Проте волонтери упевнені: "Разом ми змусимо керівництво прискоритись в прийнятті рішення".

Нагадаємо, про намір волонтеріву прямому ефірі відновити для бойових плавців ВМС корабель "Нетішин"  ми повідомляли ще у вересні минулого року.

Попередній матеріал
Рада посилила соціальний захист дітей-переселенців
Наступний матеріал
Прийнятий за часів Януковича закон про референдум не є конституційним - представник комісії