Facebook / Петро Шуклінов

Воєнкор відмовився від ордена: "Нагороджувати журналістів має громада"

  Журналіст Петро Шуклінов відмовився від ордена "За заслуги".

  Про це кореспондент "ЛІГАБізнесІнформ" Петро Шуклінов повідомив у своєму Facebook.

  Він написав: "Мене представили до ордена "За заслуги". Подзвонили з офісу Петра Порошенка і повідомили, що вирішили відмовитися від радянського рудимента "заслужений журналіст" і замість нього нагородять декількох військових кореспондентів орденами.

  Я відмовився, і ось чому. Перш за все, ні в якому разі не хочу засуджувати колег, які в ці дні приймають або будуть приймати з рук влади нагороди, почесні грамоти та інші речі – це їх право. Моє право – дотримуватися моїх власних принципів, які не дозволяють вступати у близькі відносини з владою – ми по різні сторони барикад: журналіст і влада".

  Шуклінов вважає: "Якщо ви хочете нагородити журналіста – дайте йому можливість вільно працювати. Дайте йому можливість говорити правду. Створіть умови в країні, які дозволять розвиватися демократії – кращого рішення для влади бути не може".

  "Мушу визнати, що перший рік президента засвідчив його прихильність принципам свободи слова. Так, є маса приводів для критики. Але сьогодні ми говоримо про журналістику, так що треба віддати належне – журналісти мають право сьогодні в Україні говорити те, що думають", – визнав Петро Шуклінов, однак зазначив, що не можна закривати очі на те, що в Україні все ще відбуваються випадки нападу на журналістів, а чиновники "продовжують мовчазно скалитись у відповідь на журналістські запити?" "Я вважаю, що ні. І сьогодні гарна можливість нагадати владі: ви повинні працювати і захищати інтереси держави і суспільства. А нагороджувати журналістів ви не повинні" – каже журналіст.

  Петро Шуклінов переконаний: "Нагороджувати журналістів має громада. Прості українці: наша аудиторія, читачі, телеглядачі, радіослухачі, наші брати по боротьбі за кращу країну. Саме вони повинні бути опорою для журналістики. І кращої нагороди, ніж визнання суспільства, неможливо собі уявити".

  Попередній матеріал
  Біля одного зі столичних вишів активісти влаштували флеш-моб "Ні хабарництву"
  Наступний матеріал
  Порошенко заявив про звільнення голови Державної міграційної служби
  Теги:
  Loading...