facebook.com/arsen.avakov

Віце-прем'єр: В надрах Полісся залишається до 80% бурштину, який не дістанеться мародерам

  При Міністерстві екології та природних ресурсів створена робоча група з розвитку сфери видобутку бурштину в Україні.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу віце-прем'єра Валерія Вощевського. "За підрахунками фахівців, на сьогодні в надрах на Поліссі залишається до 80% бурштину. Тому вкрай важливо назавжди припинити діяльність "бурштинових" мародерів і ввести культуру видобутку, комплексне використання надр, сучасні технології", - заявив Вощевський.

  Він вказав на необхідність відновлення пошкоджених у результаті незаконного видобутку бурштину ділянок. "Держава, у свою чергу, повинна створити всі необхідні умови для законного використання надр. Ці зміни мають передбачати зайнятість місцевих жителів і гідну оплату праці", - зазначив віце-прем'єр. За його словами, вже зараз треба провести роз'яснювальну роботу серед населення Полісся і розповісти про переваги легального видобутку бурштину. Вощевський також доручив Мінекології, Держгеонадрам, Держекоінспекції та обласним державним адміністраціям встановити площі ландшафтів, знищені в результаті "бурштинової лихоманки", на підставі чого і буде оцінено масштаби заподіяної шкоди.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 4 серпня заявив, що Кабмін збирається ініціювати введення державної монополії на видобуток бурштину в Україні. У ніч на 4 серпня спеціальна група МВС у Рівненській області затримала більше 2,5 тонн незаконно добутого бурштину, упакованого для відправлення за кордон.

  Попередній матеріал
  Прес-центр АТО: Комісія з РФ розслідує інцидент з нетверезими бойовиками на Луганщині
  Наступний матеріал
  Польща спростила для українців місцевий прикордонний рух
  Теги:
  Loading...