romantikspahotels.ua

Відсьогодні в Україні розпочалася Масляна, яка триватиме весь тиждень

  Масляна на календарі для православних та греко-католиків - це останній тиждень перед Великим Постом. У ці дні вітають прихід весни, готують млинці та вареники

  Традиція святкування Масляної сягає ще дохристиянських часів, попри намагання церкви їх впорядкувати. Єдине, що запровадили таки церковники Прощену неділю - це коли віряни перепрошують одне в одного за завдані можливі образи.

  Натомість збереглася традиція спорядження опудала зими, яке спалюють наприкінці тижня. Вважається, що святкувати треба максимально гамірно, щоб зиму відлякати й вона не повернулася із морозами. І це останній тиждень, напередодні Великого посту, коли можна весілля справляти. А народні звичаї кажуть: що яскравіше прожити масляний тиждень, то щасливішим і багатшим буде рік.

  Масляна поділяється на два періоди: Вузьку і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга розпочинається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.

  Як повідомляв 5.ua, 10 лютого 2016 року в римо-католиків почався Великий піст

  Попередній матеріал
  Порошенко закликав лідерів країн ЄС, які сьогодні зібралися в Брюсселі, посилити тиск на РФ задля звільнення Надії Савченко
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі вимагали звільнення Надії Савченко
  Loading...

  Сьогодні розпочинається Масляна

  У Пирогові відсвяткували Масляну

  У православних та греко-католиків почався Великий піст

  Сьогодні у християн східного обряду розпочався Різдвяний піст