images.unian.net

Венеційська комісія визнала право України на декомунізацію

  Водночас українські посадовці заявили, що готові врахувати зауваження Венеційської комісії стосовно закону про декомунізацію.

  Венеційська комісія підтвердила право України провести декомунізацію. Про це повідомляється на сайті Українського інституту пам'яті.

  "Венеційська комісія визнала право України забороняти або навіть встановлювати кримінальну відповідальність за використання конкретних символів і пропаганду тоталітарних режимів", - ідеться в проміжному висновку Венеційської комісії.

  Перший віце-спікер українського парламенту Андрій Парубій заявив, що Україна готова внести зміни до закону по окремих пунктах. За його словами, можуть врахувати рекомендації щодо уточнення поняття "пропаганда" та інші застереження Венеційської комісії.

  "Ми будемо їх в робочому порядку обговорювати, як обговорюємо з європейцями питання у всіх сферах... Але стратегічно Україна не зверне з напряму, що був нами обраний під час ухвалення цих законів: очищення України, української свідомості від комуністичної спадщини", - сказав Парубій на брифінгу в понеділок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  Водночас чільник Українського інституту національно пам'яті Володимир В'ятрович заявив: "Україна ознайомиться із зауваженнями, опрацює їх і готова врахувати для вдосконалення декомунізаційного законодавства України".

  Як повідомляв 5.ua, в Україні офіційно заборонили Компартію. Таке рішення 16 грудня ухвалив Окружний адмінсуд столиці за позовом Міністерства юстиції.

  Попередній матеріал
  Науковці виокремили 12 типів веселок
  Наступний матеріал
  ЗВТ України з Євросоюзом працюватиме з 1 січня попри дії Росії - Клімкін