Венеційська комісія схвалює законодавчі ініціативи щодо скасування недоторканності і суддівської реформи – Козаченко

Венеційська комісія схвалює законодавчі ініціативи щодо скасування недоторканності.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявила Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України.

"Питання не те, що схвалене… Це спільна робота. Ті зміни, що відбуваються в нашому законодавстві- зазначаються, але і ризики – зазначені. На засіданні комісії розглядався не тільки закон про очищення влади, а також "Про справедливий суд", розглядалося питання зняття недоторканності. Венеційська комісія схвалила ці дії. Щодо недоторканності – у Венеції вважають, що це рішення має бути функціональне",  - каже Козаченко.

За її словами, Верховна Рада не може зараз приводити до присяги поданих суддів. Головна причина – серед них є ті, хто займався криво суддям під час Майдану.

"Рада не може приводити суддів до присяги пакетом! Бо там, серед них, є судді, які чинили злочини проти активістів Євромайдану, які винищували політичну волю в Україні. Вони не пройшли люстраційну перевірку, тому пакетом розглядати це питання не можна", - твердить експерт.

Попередній матеріал
Зняття недоторканності має бути лише "вишенькою на торті" правової держави, якою Україна зараз не є – експерт
Наступний матеріал
У Львові на будівництві багатоповерхівки з п’ятого поверху випав робітник