images.unian.net

Венеціанська комісія визнала український закон про декомунізацію занадто суворим

  Експерти порадили офіційному Києву підредагувати закон, так, щоби він відповідав стандартам ЄС і не порушував прав людини.

  18 грудня Венеціанська комісія ухвалила рішення про невідповідність українського закону про декомунізацію стандартам Ради Європи. Про це повідомляє "Європейська правда".

  Зокрема, експерти попросили ширше окреслити термін "пропаганда" і засудили можливість кримінального переслідування журналістів через незаконну "пропаганду". Також Венеціанська комісія проти того, щоб людей саджали за ґрати за демонстрацію забороненої символіки. Не сподобалася європейцям і можливість заборони політичних партій - рекомендували вдаватися до цього лише у крайньому разі. Експерти порадили офіційному Києву підредагувати закон, так, щоби він відповідав стандартам ЄС і не порушував прав людини. Але водночас не втратив свого основного завдання щодо заборони комуністичної та націонал-соціалістичної пропаганди. Українська сторона вже пообіцяла переглянути документ.

  Як повідомляв 5.ua, в Україні офіційно заборонили Компартію. Таке рішення 16 грудня ухвалив Окружний адмінсуд столиці за позовом Міністерства юстиції.

  Попередній матеріал
  Ще один бойовик "ДНР" здався українським спецслужбам (відео)
  Наступний матеріал
  МЗС: Призупинення Росією ЗВТ з Україною - це порушенням норм міжнародного права