www.grekoblog.com

Великдень: як найбільше християнське свято відзначають у світі

  Найбільше свято року Великдень, відзначають віряни східного обряду по всьому світу.

  Юліанського календаря в релігійних обрядах в усьому світі дотримуються загалом приблизно 350 мільйонів людей. Усю ніч у храмах різних держав тривали урочисті богослужіння.

  Болгарською Свято Воскресіння Христового - називають Великдень, як і в Україні. Головна служба відбувається у кафедральному соборі святого Олександра Невського у центрі столиці.  Проводить її Патріарх Неофіт.

  Урочисте богослужіння відбулося і у Соборі Святого Марка у єгипетській столиці. Службу відправив Теодор Другий - 118-й патріарх Коптської православної церкви.

  У Греції Великдень - і релігійне, і державне свято. Тут церква не відокремлюється від держави. Тож, святкують найбільше свято року - пишно. Одна з найгучніших традицій - битва феєрверків. Мешканці селища Вронтаді на острові Хіос в Егейському морі влаштовують таку собі перестрілку феєрверками і петардами між двома церквами, розташованими одна проти одної.

  Попри гучну традицію відзначати Великдень - у Греції дедалі більше туристів хочуть потрапити саме на острів Хіос. Щоби не тільки поспостерігати, а й взяти активну участь у битві феєрверків.

  Попередній матеріал
  На території Бухенвальду вшановують жертв, загиблих у концтаборі
  Наступний матеріал
  Завтра в Берліні "Нормандська четвірка" обговорить виконання Мінських угод
  Loading...

  Яценюк: Великдень – свято світла і перемоги для України

  У силах АТО святкують Великдень, не дивлячись на обстріли терористів

  Президент доручив ДПС відпрацювати комфортний механізм пропуску до РФ на Великдень та поминальні дні

  Великдень або Воскресіння Христове відзначають сьогодні християни західного обряду