Google

Вакарчук та громадські діячі написали листа до Порошенка

  Лист підписали відомі українські культурні та релігійні діячі

  Ввечері, 13 грудня 2016 року, український співак Святослав Вакарчук зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та передав лист про необхідність створення системи антикорупційних судів. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

  Повідомляється, що до написання листа долучилися: Патріарх Київської і всієї Русі-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, акторка Ада Роговцева та письменник Сергій Жадан.

  "Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не тільки Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів", – йдеться у зверненні. Цим судам слід розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій за клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)", – наголосили громадські діячі.

  Громадські діячі наголосили, що будь-які реформи, які влада не підкріплює системною боротьбою з корупцією, приречені.

  "Кінцеві результати антикорупційної кампанії в Україні поставлені в залежність від досі не реформованих судів і від суддів, рішення яких занадто часто є заангажованими. Очищення і оновлення судової влади гальмується, насамперед, через відсутність волі політичних еліт. Ефективність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) при таких умовах буде зведена нанівець", – йдеться в листі.

  Крім того, вони запропонували створити спеціальну конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади антикорупційних суддів за зразком комісії з проведення конкурсу на заміщення посади директора НАБУ.

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2016 року лідер гурту "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук на концерті у Харкові присвятив пісню народному депутату Надії Савченко.

  Попередній матеріал
  У Франції подовжили дію надзвичайного стану
  Наступний матеріал
  Коболєв оцінив газотранспортну систему України в $30 млрд

  Грібаускайте – про корупцію в Україні: "Потрібно подолати цю найбільш небезпечну ракову пухлину"

  "І ти, Брут!": В Одесі на хабарі погоріли поліцейські та активісти з протидії корупції

  Нардеп: На сьогодні є усі можливості повернути до бюджету корупційні кошти Януковича

  Устенко: ПДВ – це один з висококорупційних податків