медики_іспит_навчання_перша медична допомога 5.ua

В університеті ім. Богомольця студенти та волонтери практикуються лікувати поранених

З огляду на військові дії на Сході країни цьогоріч керівництво медуніверситету імені Богомольця окрім звичайних закупило манекени з вогнепальними пораненнями. Надавати першу медичну допомогу пораненим тут практикуватимуться не тільки студенти, а й волонтери.

Випускники медуніверситету імені Богомольця складають іспит із хірургії та внутрішніх хвороб. Чого навчилися за шість років, показують на "фантомах" - моделях людського тіла. Вони дозволяють імітувати будь-які маніпуляції. Від найпростішої - забору крові, і до порятунку людини із зупинкою серця. Майбутні медики вчаться зробити штучне дихання або ін'єкцію. Анатомічні тренажери можуть навіть імітувати кровотечу. І допоки правильно не накласти джгут, кров не зупиниться.

Надавати медичну допомогу на манекенах навчатимуться і волонтери. "Якщо довести до автоматизму, наприклад, накладання жгута на поранену кінцівку швидко і ефективно - це рятує життя", - стверджує Катерина Амосова, ректор університету.

Лікувати мовчазних та нерухомих фантомів легше. Вони не закричать і не поскаржаться, кажуть студенти. "Набагато важче, звичайно, працювати з живим пацієнтом. Тому що це людина і вона може на щось поскаржитися", - розповідає Юлія Пограбська - студентка 6 курсу Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

Перевіряти це на практиці також частина іспиту. Для цього майбутніх медиків ведуть до палати.

"Як знайти до них правильний підхід, як їх психологічно налаштувати перед будь-якими маніпуляціями, перед можливою операцією, звичайно, цьому нас вчать", - Вікторія Шульган, студентка шостого курсу університету ім. Богомольця. Та лікувати недужих одразу після отримання диплому медики не мають права. Попереду в них ще кілька років праці під керівництвом викладачів.

Людмила Голоднік та Віктор Сніжко, "5 канал".

Попередній матеріал
"Кіборг": єдиний шлях до Донецького аеропорту був "дорогою смерті", а не "дорогою життя"
Наступний матеріал
У Севастополі заборонили виконання гімну міста українською мовою

Медуніверситет ім. Богомольця зібрав більше 144 тис. грн. для вишів Донбасу

Парламент планує посилити соцгарантії медикам

Уряд звільнив усіх студентів окрім медиків від відпрацювання після закінчення вишу

Медики мобільного шпиталю ім. Пирогова відправили на передову мобільний склад