Скріншот сайту

В Україні запустили офіційний онлайн-магазин стандартів та нормативних документів

  Онлайн-сервіс дозволяє купувати й завантажувати документи в електронному форматі або замовляти їх у паперовому вигляді.

  В мережі запрацював магазин стандартів та нормативних документів державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (УкрНДНЦ). Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив заступник заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

  Зі слів Нефьодова, цей сервіс суттєво спростить процедуру придбання стандартів та нормативних документів. "Якщо раніше Вашому підприємству необхідний стандарт на, скажімо, вольтметри ДСТУ 3865-99 "ВОЛЬТМЕТРИ ЗМІННОГО СТРУМУ ЕЛЕКТРОННІ. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ТА МЕТОДИ ВИПРОБУВАНЬ". Ви шукаєте агента в вашому регіоні, він приїжджає, ви домовляєтесь про ціну, підписуєте договір, отримуєте рахунок, оплачуєте, агент замовляє стандарт в архіві, роблять копію, надсилають вам поштою. Дуже зручно (сарказм). При цьому національному органу стандартизації УкрНДНЦ залишалось не більше 40% ціни, решта йшла агенту. Тому УкрНДНЦ весь в боргах, коштів на прийняття нових стандартів не вистачає, програма робіт ледь виконується...", - пище заступник міністра.

  Натомість тепер можна знайти потрібний стандарт в онлайн-магазині, сплатити за нього карткою і скачати захищений PDF-файл.

  Нефьодов зауважує, що поки "не всі стандарти оцифровані (їх десятки тисяч, кожен - сотні або тисячі пожовтілих сторінок), але найпопулярніші вже є + ми додаємо нові електронні версії кожного дня. Навіть ті, яких ще немає, можн замовити - їх оперативно відсканують".

  Зазначимо, що держпідприємство "УКРНДНЦ" є офіційним органом стандартизації та сертификації, який має найповнішу базу стандартів та нормативних документів. "ДП "УКРНДНЦ" пропонує організаціям, установам та приватним особам нормативні документи (НД) у сфері стандартизації: національні, міждержавні, міжнародні, європейські стандарти; каталоги, покажчики, класифікатори тощо", - йдеться в описі онлайн-магазину. 

  Нагадаємо, в Києві розробили онлайн-мапу, яка дозволяє контролювати депутатів.

  Попередній матеріал
  Поранені під ВР нацгвардійці не мають змоги пройти лікування за кордоном державним коштом – прес-служба НГУ
  Наступний матеріал
  П’яний аташе російського посольства потрапив у ДТП під Києвом (відео)
  Loading...