петренко 5.ua

В Україні запроваджується електронний апостиль

  Україна приєднається до електронного сервісу, який існує в 23 країнах світу.

  Про це сьогодні, 28 жовтня, під час засідання уряду повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

  "Ми запроваджуємо на підставі рішення уряду новий прогресивний сервіс – це електронний апостиль… Це посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб їх подати у відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження", - пояснив він.

  Чільник Мін'юсту зазначив, що кожного року за цією послугою до відомства звертається 120 тисяч громадян. За словами міністра, раніше українцям доводилося чотири рази приходити до органів юстиції для отримання відповідного документа. Нині ж ця процедура стане спрощеною.

  "Український громадянин за місцем свого проживання у будь-якому органі РАГСу подає необхідні документи для посвідчення їх апостилем електронним. Ці документи опрацьовуються електронною системою, на них накладається електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати із сайту або отримати його письмово у тому самому РАГСі. Не потрібно їздити до Києва, не потрібно стояти в черзі. І головне, коли ці документи подаються до країни, де необхідно подати пакет документів, відповідно уповноважена країна через наш електронний реєстр перевіряє автентичність апостилю і оригінальність документів", - зауважив він.

  Крім того, Павло Петренко поінформував: "Україна приєдналася до відповідного електронного сервісу, який зараз існує в 23 країнах світу, які є членами Гаазької конвенції". 

  Як писав 5.ua, Україна за рік піднялася з 87-го на 83 місце в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business-2016) від Світового банку. 

  Попередній матеріал
  Віру Савченко вже відпустили з суду в Чечні - Новіков
  Наступний матеріал
  Росія різко зменшила зарплатню окупаційним військам на Донбасі - українська розвідка
  Теги:
  Loading...