Про це запевняють у пацієнтській організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ".
Через переривання лікування хвороба прогресуватиме. А в аптеках життєво необхідні пігулки не купити.
Десять років поспіль киянка Наталія Ковнір приймає антиретровірусну терапію. Зазвичай у центрі СНІДу жінка отримувала тримісячний запас препаратів. Нині ж дали на кілька тижнів.
У більшості областей країни препарати для ВІЛ-інфікованих закінчаться вже у травні, звітують профільні медустанови. На Вінниччині, приміром, лікування понад 1 тис. пацієнтів під загрозою переривання.
Глобальний фонд по боротьбі зі СНІДом цьогоріч уже компенсував тримісячну потребу у препаратах. Адже фармкомпанії, які наприкінці минулого року перемогли в тендері, ліки досі не поставили.
На разі Мінохорони здоров’я має закуповувати ліки для 64 тис. ВІЛ-позитивних українців. Чи отримають вони свої пігулки вчасно - чиновники не впевнені.
"Існує реально критична ситуація. Ми проводимо переговори з тими постачальниками, які мають поставити. Просимо їх поставити швидше ніж це відповідно до договору. Але легальних інструментів впливу на таку ситуацію дуже мало", - повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.
Якщо фармкомпанії не зглянуться, у МОЗ мають намір вкотре звернутися до міжнародних донорів. Не допустити спалаху епідемії в Україні проситимуть Глобальний фонд.
Більше – в сюжеті "5 каналу"
Людмила Голоднік, Олена Бучацька, Віктор Прокопенко