Вже традиційно цього дня люди несуть квіти до його могли на Байковому цвинтарі та пам'ятника в центрі міста. А далі йдуть до Генеральної прокуратури з вимогою встановити істину у цій заплутаній справі.
Журналіст, дисидент, політв'язень, лідер опозиційної партії, яку розкололи вчорашні соратники, і кандидат у президенти. 25 березня 1999-го року Чорновіл повертався з Кіровограда. До дому залишалося недалеко, коли його автомобіль врізалася у вантажівку. Розвертаючись, фура перегородила дорогу. Темрява і швидкість не залишили політику шансів вижити.
Правоохоронці відразу заявили: смерть - випадкова. І справу закрили. Кілька разів розслідування поновлювали і знову припиняли. Вкотре у січні 2014 року справу, яка налічує 93 томи, закрив Бориспільський міськрайонний суд. Та вже у квітні Апеляційний суд Київської області скасував це рішення і направив справу на чергове дорозслідування.
"На сьогоднішній день слідство може провестися тільки одним шляхом - це є допити із фактором юридичного тиску на людей, які в час попереднього слідства або брехали, або зробили реальну фальсифікацію матеріалів. Вони сьогодні мають дати свідчення, хто їх примушував до цього", - сказав син В'ячеслава Чорновола Тарас Чорновіл.
Він не вірить у те, що вдасться назвати замовників загибелі батька. Утім сподівається, що справа нарешті зрушить з мертвої точки.
Не вірить в успішне розслідування і Микола Степаненко, колишній "рухівець" і міліціонер. Він переконаний, що процес і надалі гальмуватимуть ті, хто за 16 років так і не докопався до істини.
День пам'яті В'ячеслава Чорновола для його соратників закінчився під стінами генеральної прокуратури. Вони написали листа Віктору Шокіну і попросили таки провести об'єктивне розслідування і, нарешті, поставити крапку в цій історії.
Наталія Жижко, Денис Савченко, "5 канал"