Чорновіл
5.ua

В Україні вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

Сьогодні 16 років, як загинув В'ячеслав Чорновіл. Друзі і рідні політика зібралися біля кам'яного хреста на місці, де 1999 року автомобіль із лідером Народного руху врізалася у вантажівку.

Вже традиційно цього дня люди несуть квіти до його могли на Байковому цвинтарі та пам'ятника в центрі міста. А далі йдуть до Генеральної прокуратури з вимогою  встановити істину у цій заплутаній справі.

Журналіст, дисидент, політв'язень, лідер опозиційної партії, яку розкололи вчорашні соратники, і кандидат у президенти. 25 березня 1999-го року Чорновіл повертався з Кіровограда. До дому залишалося недалеко, коли його автомобіль врізалася у вантажівку. Розвертаючись, фура перегородила дорогу. Темрява і швидкість не залишили політику шансів вижити.

Правоохоронці відразу заявили: смерть - випадкова. І справу закрили. Кілька разів розслідування поновлювали і знову припиняли. Вкотре у січні 2014 року справу, яка налічує 93 томи, закрив Бориспільський міськрайонний суд. Та вже у квітні Апеляційний суд Київської області скасував це рішення і направив справу на чергове дорозслідування.

"На сьогоднішній день слідство може провестися тільки одним шляхом - це є допити із фактором юридичного тиску на людей, які в час попереднього слідства або брехали, або зробили реальну фальсифікацію матеріалів. Вони сьогодні мають дати свідчення, хто їх примушував до цього", - сказав син В'ячеслава Чорновола Тарас Чорновіл.

Він не вірить у те, що вдасться назвати замовників загибелі батька. Утім сподівається, що справа нарешті зрушить з мертвої точки.

Не вірить в успішне розслідування і Микола Степаненко, колишній "рухівець" і міліціонер. Він  переконаний, що процес і надалі гальмуватимуть ті, хто за 16 років так і не докопався до істини.

День пам'яті В'ячеслава Чорновола для його соратників закінчився під стінами генеральної прокуратури. Вони написали листа Віктору Шокіну і попросили таки провести об'єктивне розслідування і, нарешті, поставити крапку в цій історії.

Наталія Жижко, Денис Савченко, "5 канал" 

Попередній матеріал
Шокін відсторонив Баганця і ще трьох працівників Генпрокуратури
Наступний матеріал
Європарламент схвалив надання Україні €1,8 млрд

Тарас Чорновіл: ГПУ створить слідчо-оперативну групу, яка буде розслідувати загибель батька як політичне вбивство

В'ячеслава Чорновола вирішили убити, коли він оголосив війну "злочинно-фінансовому холдингу" - Тарас Чорновіл

Наразі існує багато доказів того, що вбивство Чорновола є політичним - Степаненко

16 років тому загинув видатний політик і правозахисник В'ячеслав Чорновіл