фото прес-служби Мінінфраструктури

В Україні відкриють повний доступ до інформації про хід і вартість ремонту доріг

  Міжнародний проект з відкриття інформації про ремонт автошляхів реалізуватиме наглядова група з представників уряду, бізнесу та громадськості.

  Як повідомляє прес-служба Мінінфраструктури, сьогодні, 20 жовтня, було підписано тристоронній меморандум про започаткування в Україні міжнародної ініціативи із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative). Свої підписи під документом поставили голова відомства Андрій Пивоварський, директор міжнародного секретаріату CoST Піттер Метьюз (Petter Matthews) та голова "Укравтодору" Андрій Батищев.

  Згідно з угодою, в Україні проект реалізуватиме незалежна Консультативно-наглядова група (КоНГ), яка складається з представників уряду, приватного сектору та громадських організацій. Вони здійснюватимуть нагляд за процедурою розкриття інформації в рамках визначених проектів, робитимуть оприлюднені дані зрозумілими та доступними для читача, а також розширять можливості впливу громадськості на процеси контролю та аудиту.

  Пілотними проектами для тестування стандартів CoST вибрано 4 напрямки в дорожньому секторі: виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ-Знам’янка, проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава, проект "Дороги карпатського краю", а також виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування в 2015 році.

  Перші результати роботи обіцяють надати для огляду громадськості вже у лютому 2016 року. В першу чергу оприлюдненню підлягають наступні параметри проектів: вартість укладених контрактів, учасники та переможці тендерів, індикатори змін до контрактів підряду, зміни вартостей контрактів та причини цих змін. Також обіцяють надати безліч іншої інформації, яка збирається "Укравтодором" та службами автомобільних доріг в областях та відноситься до розряду публічної, але досі не представлялась на розсуд громадськості та учасників ринку.

  Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський прокоментував подію так: "Наша мета – показати людям, що контролювати дії влади можна і треба. Під пильним оком українців гроші, які збираються з податків на ремонт доріг, більше не будуть "закопуватися в асфальт" і не осідатимуть в кишенях чиновників та недобросовісних підрядників. Це наш наступний важливий крок на шляху до повної прозорості та якісного контролю громадськості за витрачанням державних коштів".

  Піттер Метьюз у свою чергу зазначив, що даний проект – лише перший із потрібних Україні: "Сьогодні Україна стикається з серйозними викликами у своєму прагненні боротися з корупцією та підвищувати ефективність державних інвестицій в інфраструктуру. Поширення прозорості і підзвітності – це необхідний, але недостатній крок для подолання цих викликів, змін потребують багато сфер. Україна має багато відданих справі громадян та організацій, які залучені до процесу реформ, і ми з нетерпінням чекаємо на плідну співпрацю з ними".

  Наступними кроками в роботі консультативно-наглядової групи стануть обговорення проекту статуту Консультативно-наглядової групи, затвердження механізму конкурсу на посаду директора національного секретаріату, визначення часових рамок проекту, затвердження Керівних посібників з розкриття та верифікації даних та залучення нових членів КоНГ.

  Чімяо Фан, директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України, оцінив подію дуже позитивно: "Ефективне функціонування вітчизняної транспортної системи та безпечність доріг є вкрай важливими для подальшого розвитку України. В якості багаторічного, ключового партнера України в галузі розвитку, нам у Світовому банку надзвичайно приємно бачити, що уряд України, представники транспортної галузі та неурядових організацій прагнуть до підвищення прозорості і підзвітності дорожнього господарства. Ми сподіваємося, що ефективне впровадження ініціативи CoST допоможе зменшити поле для корупції та сприятиме кращому співвідношенню ціни та якості під час використання коштів у цій сфері".

  Нагадаємо, на початку жовтня в "Укравтодорі" заявили: українські дороги готові до зими лише на третину.

  Попередній матеріал
  До засідання Тристоронньої контактної групи приєдналися бойовики
  Наступний матеріал
  Червоний Хрест доправив ще 195 тонн продуктів на Донбас
  Теги:
  Loading...