flickr.com

В Україні створять Інститут книги

  Депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає створення Інституту книги.

  За це рішення віддали свої голоси 232 парламентарія, повідомляє "Радіо Свобода".

  Будучи державною установою, цей Інститут виконуватиме державні програми з популяризації української літератури, здійснення фінансування публікацій українських книжок і підпорядковуватиметься Міністерству культури.

  "Тобто питаннями книги буде опікуватися Міністерство культури, але опікуватись воно буде не лише розподілом коштів, як це було до сьогодні, а підтримкою українських перекладів за кордоном, перекладів на українську, захистом українського книжкового ринку, підтримкою українських письменників і міжнародних виставок. Багато людей переживали, чи стосується закон бібліотек. Він не стосується бібліотек. Він стосується видавництв, письменників", – презентував документ голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

  Директор Інституту книги обиратиметься на конкурсній основі. До складу конкурсної комісії входитимуть дев'ять осіб: три від Верховної Ради, три від Міністерства культури та три від громадських об'єднань.

  Попередній матеріал
  У київському супермаркеті стався вибух
  Наступний матеріал
  На лінії розмежування тривають розвідувальні польоти БПЛА і російської авіації - Держприкордонслужба

  "ВВС Україна" оголосила переможців "Книги року-2015"

  Військовий капелан презентував книгу-присвяту загиблим героям

  У Києві презентували аудіокнигу Лойка "Аеропорт"

  Гран-прі Форуму видавців у Львові отримала книга польської письменниці про війну