призов строковики (київ)
5.ua

В Україні стартував весняний призов – строковиків до АТО обіцяють не посилати

В Україні служитиме понад 21 тисяча строковиків. Це юнаки віком від 20 до 27 років.

Більшість з них - потрапить до лав Збройних сил. Понад 7 тисяч – служитимуть у Нацгвардії. Ще 1200 -  у Державній спецслужбі транспорту. Верхню планку віку призовників збільшили на 2 роки.

Призовні комісії вже активно працюють. І з понеділка у строковиків вже збори.

Поки одних кличуть до лав, демобілізовані повертаються додому.  Як зазначив начальник відділу комплектування старшинами, сержантами Генерального штабу ЗСУ Тарас Заболотний, у зараз підлягає звільненню більше 35 тисяч військовослужбовців.

Більшу частину – 20 тисяч - уже демобілізували. Але, якщо виникне необхідність рушити на передову, вони мають бути напоготові.

"Ті, хто відслужив рік, підлягають звільненню, вони зараховуються до оперативного резерву. І при необхідності під час ротації, вони будуть призвані саме в той підрозділ, де вони були", - повідомив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.

Нинішні ж строковики служитимуть півтора роки. Ті з них, хто має вищу освіту - рік і два місяці. Проте на разі ані тих, ані інших на Схід не відправлятимуть.

"Жоден юнак, який іде весною цього року, осіню,  в зону АТО не попадає", - наголосив заступник начальника управління комплектування  а призову Генштабу ЗСУ Валерій Дендебера.

Анна Мірошниченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Американський міноносець завтра увійде в Чорне море
Наступний матеріал
Росія має покаятись і за злочини СРСР, і за "власівців" – радник прем'єра

Навесні на строкову військову службу призовуть понад 21 тис. українців - Міноборони

Кожен восьмий з призовників четвертої хвилі мобілізації є добровольцем

Литва відновила військовий призов через агресію Росії

На Дніпропетровщині затримали жінку, яка вимагала гроші за ухилення від призову