zbroya.info

В Україні розробили новітню штурмову гвинтівку "Малюк"

Розробка автомата почалася в 2005 році, з урахуванням досвіду, отриманого при розробці автоматів "Вепр".

Як повідомляє сайт "Української асоціації власників зброї", штурмова гвинтівка Вулкан-М "Малюк" є кардинальною модернізацією радянського автомата "Калашникова", здійсненою фахівцями підприємства ТОВ "ІнтерПроІнвест" у партнерстві з Науково-технічним центром точного машинобудування України.

"Малюк" сконструйований за схемою "буллпап", коли приклад як окрема деталь відсутній, затворний механізм зміщений назад, а рукоятка управління вогнем знаходиться перед магазином і ударно-спусковим механізмом. Там же знаходиться клавіша викидання магазину. Запобіжник також перенесений вперед і виконаний у вигляді кнопки.

Зброя оснащена трьома універсальними планками Пікатінні для установки додаткових пристроїв, зокрема оптичного, коліматорного і лазерного прицілу, додаткової рукоятки, сошок, ліхтаря тощо. Також для "Малюка" розроблений швидкозйомний глушник.

zbroya.info

Магазини від автоматів Калашникова вставляються в спеціальну шахту, яка допомагає краще його фіксувати, а так само полегшує примикання. Однак така система не дозволяє використовувати багаторядні і дискові магазини.

Зате прийомний механізм сконструйований таким чином, щоб магазин легко випадав під власною вагою при натисканні кнопки викиду. Окрім того, стрільцю дуже легко вставити магазин у будь-якому положенні автомата.

Запобіжник у автомата знаходиться над спусковим гачком, що дуже зручно, а ось перемикач режиму вогню – ззаду справа, куди він перекочував разом із затворною рамою, що вкрай незручно.

У зброї оптимально використовується енергія порохових газів і застосована конвекційна система відводу тепла від ствола. Завдяки цьому його ресурс збільшено більш ніж удвічі порівняно з ресурсом автомата Калашникова.

Також тут передбачена можливість використання зброї шульгою. При цьому ергономічна ручка зведення затвора при стрілянні не рухається, що виключає можливість отримання травм. Порівняно з автоматом Калашникова, у "Малюка" значно менша віддача, і ним можна управляти однією рукою – знімати з запобіжника, вести вогонь, міняти магазин і перезаряджати.

За даними видання Inforesist, виробництво автомата для армії буде розгорнуто на ДП "Красилівський агрегатний завод", що дозволить розширити виробничу лінійку підприємства і створити нові робочі місця. Незабаром буде представлена і цивільна версія, що може стати сенсацією серед мисливців і тих, хто хоче гарантувати власну безпеку. Виробництво цивільного "Малюка" планується розгорнути на потужностях львівського концерну "Електрон".

В "Асоціації власників зброї" зазначають: оновлений український автомат "Малюк" має хороші шанси для поширення як усередині країни, так і перспективи просування на світовому ринку стрілецької зброї. У цьому сегменті вітчизняний автомат зможе зайняти нішу поряд із аналогічними зразками провідних виробників світу.

Попередній матеріал
Ганна Герман втратила сина – ЗМІ
Наступний матеріал
Парламент Франції схвалив розірвання контракту на поставку "Містралів" до Росії
Теги:
Loading...