Dennis Skley via Flickr

В Українi погiршився стан свободи в iнтернетi – рейтинг Freedom House

Україна посіла 25-ту сходинку з 65: це нижче за Грузiю, Вiрменiю, Киргизстан, але вище, ніж Казахстан, Росiя, Бiлорусь і Узбекистан.

В Українi другий рiк поспiль погiршується стан свободи в iнтернетi на тлi конфлiкту та iнформацiйної вiйни з Росiєю. Про це йдеться у звіті "Свобода в Мережi – 2015", яке Freedom House опублікував сьогодні, передає Hromadske.tv.

Україна отримала рейтинг 37 зi 100, де 0 – найкраща ситуацiя зi свободою в Мережi, 100 – найгiрша, та посіла 25 мiсце з 65. Україну випередили Грузiя, Вiрменiя, Киргизстан; натомiсть ситуацiя у Казахстанi, Росiї, Бiлорусi, Узбекистанi є значно гiршою, нiж в Українi.

freedomhouse.org

До першої трiйки рейтингу ввійшли Ісландiя, Естонiя, Канада, до останньої трiйки – Іран, Сирiя та Китай.

Також організація Freedom House зазначила, що загальний рiвень свободи в iнтернетi по всьому свiту знижується п'ятий рiк поспiль. Все бiльше урядiв вдаються до цензури iнформацiї, що становить суспiльний iнтерес, а також розширюють нагляд та знищують iнструменти конфiденцiйностi в мережi.

"Уряди все частiше здiйснюють тиск на приватний сектор, прямо вимагаючи обмежити доступ або видалити небажаний контент, а не вдаючись до блокуванняi фiльтрацiї контенту, як це було раніше", – пояснює Саня Келлi, директор проекту Свобода в Мережi.

Як зазначає видання, дослідження Freedom House показало, що понад 61% усіх інтернет-користувачів живуть в країнах, де критика на адресу уряду, військових або правлячої сім'ї зазнавала цензури в інтернеті, а понад 58% живуть в країнах, де блогери і користувачі інформаційно-комунікаційних технологій були ув'язнені за поширення контенту на політичні, соціальні та релігійні теми.

Нагадаємо, в рейтингу свободи ЗМІ Україна за 2015 рік знизилась на два пункти.

Попередній матеріал
Суд у справі Мосійчука оголосив перерву на невизначений термін
Наступний матеріал
Австрійський суд знову розгляне питання екстрадиції Фірташа до США
Теги:
Loading...