facebook / міноборони

В Україні оголосили шосту хвилю мобілізації

  Мобілізації підлягають лише ті, хто вже служив в армії. Призиватимуть в першу чергу розвідників, танкістів, артилеристів і фахівців радіоелектронної боротьби.

  Сьогодні в Україні стартує завершальна – шоста – хвиля часткової мобілізації, передає "Дзеркало тижня". Її тривалість складе 60 днів. У Генштабі ЗСУ відзначили, що принципових відмінностей від попередньої хвилі не буде, однак на даний момент невідомо, скільки людей буде призвано в рамках шостої хвилі. Згідно з прогнозом військового прокурора Анатолія Матіоса їх кількість становитиме 50 тисяч чоловік.

  Всього відповідно до закону 113-VIII про часткову мобілізацію в 2015 році мобілізація проводиться в три черги протягом 210 діб. У січні була оголошена четверта хвиля мобілізації тривалістю 90 днів, у квітні – п'ята хвиля тривалістю 60 днів, а на червень запланована шоста, також тривалістю 60 днів. Офіцерів направлять у військові навчальні заклади для відповідної перепідготовки. Кваліфіковані солдати та сержанти будуть направлені до навчальних центрів. Інші військовослужбовці будуть проходити підготовку в навчальних центрах і на військових полігонах.

  У ході спланованих хвиль часткової мобілізації в армію можуть бути покликані жінки. Однак їхній граничний вік перебування в запасі становить 50 років, тоді як для чоловіків – 60 років. Військовозобов'язані віком від 20 до 60 років, які проходили військову службу, можуть бути призвані з мобілізації, при цьому, у віці від 50 до 60 років – тільки в добровільному порядку. Громадяни України у віці до 25 років, які не проходили військову службу, можуть зараховуватись на військову службу виключно шляхом укладення контракту.

  У повідомленні зазначено, що за будь-яких умов військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, використовуватися в межах АТО не будуть. Крім того, мобілізації не підлягають священики. Також 7 квітня Верховна Рада прийняла закон, який звільняє від мобілізації студентів, аспірантів і докторантів.

  Попередній матеріал
  СБУ порушила справу проти "Вести.Репортер" (документ)
  Наступний матеріал
  Рада схвалила відставку Наливайченка
  Теги:
  Loading...