5.ua

В Україні необхідно створити антикорупційний суд – Шабунін

  Лобіювати питання, пов'язане з утворенням такого суду, експерти почнуть вже незбаром

  В Україні необхідно створити окремий суд, який займатиметься виключно справами, пов'язаними з корупцією. Таку думку під час медіа-сніданку в офісі РПР висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, повідомляє "Укрінформ".

  "Нам необхідний окремий антикорупційний суд або окрема судова палата. По-перше тому, що зараз суддя має можливість "вбити" будь-яке розслідування, адже може не надати дозвіл на прослуховування, обшук, доступ до банківської таємниці. По-друге, суддя може нівелювати справу в суді", - сказав Шабунін.

  Він запевнив, що лобіювати питання, пов'язане з утворенням такого суду, експерти почнуть уже найближчим часом, коли відбудеться остаточний запуск роботи Національного агентства з питань запобігання корупції.

  На думку експерта Реанімаційного пакету реформ (РПР) Ярослава Юрчишина, процес його утворення буде нелегким. "В іншій країні на це піде півроку, а ми півроку тільки "бодатися" будемо, а вже потім розпочнемо його створювати. У нас вже зараз є випадки, коли судді просто розвалюють справи, добре підготовлені у Національному антикорупційному бюро України", - зазначив він.

  Виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара підтримав точку зору щодо необхідності окремого суду. "Якщо в суді взято (хабара - ред.), то все пропало", - сказав він і додав: "Тут справа більш-менш рухається, єдине, що не так швидко, як хотілося б, але шанси є".

  Водночас експерти переконані, що Україна йде правильним шляхом у побудові моделі органів, які долатимуть корупцію. Спочатку було створено ті, які займаються досудовим слідством (НАБУ), процесуальне керівництво, державне обвинувачення - спеціальна антикорупційна прокуратура. А спецсуд - це вже наступний етап.

  Нагадаємо, на початку березня конкурсна комісія Національного антикорупційного бюро України за результатами другої хвилі відкритого конкурсу обрала 65 нових детективів. Нині загальна кількість детективів НАБУ становить 135 осіб.

  Попередній матеріал
  Тривають консультації щодо повернення у держбюджет грошей, набутих злочинним шляхом
  Наступний матеріал
  Столичний виш, у якому розгорівся корупційний скандал, обиратиме нового ректора
  Теги:
  Loading...

  Держбюро розслідувань запрацює не раніше наступного року - ГПУ

  Члени комісії з обрання керівника Держбюро розслідувань не пов’язані із владою – представник Мін'юсту

  Уряд затвердив постанову про створення Державного бюро розслідувань

  Порошенко визначив трьох представників Комісії для відбору кандидата на посаду Директора Держбюро розслідувань