unian.ua

В Україні небезпеки поширення вірусу Зіка немає, але інфікуватись можуть туристи – Держсанепідемслужба

  Держсанепідслужба України попередила українців про можливу небезпеку перебування в регіонах, вразливих до вірусу Зіка.

  Про це заявила начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків ДСЕС України Олена Фенюк, повідомляє "Радіо Свобода".

  За її словами, з огляду на особливість вірусу попередження стосується передусім вагітних жінок, які вирушають у подорож:  "Зараження лихоманкою Зіка жінок у перші три-чотири місяці вагітності призводить до аномалій розвитку плоду, в тому числі до мікроцефалії новонароджених. Тому Державна санітарно-епідеміологічна служба України звертає увагу громадян на можливу небезпеку перебування вагітних у регіонах неблагополучних щодо вірусу Зіка".

  "Переносниками вірусу є комарі роду Aedes, які не мешкають на теренах України, тому небезпеки поширення вірусу в країні немає. Проте отримати інфекцію можуть туристи, які відпочиватимуть за кордоном у екзотичних країнах", – повідомила Фенюк.

  У Держсанепідемслужбі повідомили, що за необхідності перебування у «вразливих» до вірусу Зіка країнах доцільно використовувати засоби захисту від комарів, уникати заболочених місць, а в готелях не відчиняти вікна без протимоскітних сіток. "У разі нездужання після повернення негайно звертайтеся до лікаря і повідомте про це країну свого перебування", – наголосили в українській санепідемслужбі.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 28 січня 2016 року виконавча рада ВООЗ скликала в Женеві засідання, присвячене виробленню термінових заходів з протидії вірусу Зіка, з поширенням якого пов'язують народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком у державах Карибського басейну і Латинської Америки. Вперше вірус Зіка виявили в 1947 році в Уганді, на американському континенті його не фіксували до 2014 року.

  Попередній матеріал
  СБУ впіймала на хабарі майора київської поліції
  Наступний матеріал
  У Слов’янську затримали інформатора терористів, який здавав розташування українських військ
  Loading...

  Вірус Зіка зафіксували ще у трьох країнах Європи

  Лихоманка Зіка у Європі: чим це небезпечно

  У Данії зафіксований перший в Європі випадок зараження вірусом Зіка

  В Америці поширюється небезпечний вірус Зіка