inforesist.org

В Україна створять Єдину інформаційну базу даних про переселенців

  ВР ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", яким скасувала необхідність наявності реєстрації у переселенців при взятті їх на облік.

  Про таке йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради. 

  За відповідне рішення проголосували 243 народні обранці. Цей закон був зареєстрований в парламенті під №2166 і має удосконалити чинне законодавство щодо гарантій прав тимчасово переміщених осіб.

  Найперше, у законі прописано кого вважають внутрішньо переміщеною особою: "ВПО є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

  Також буде створено Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб з метою їх обліку. Порядок створення, ведення та доступу до відомостей цієї бази визначатиметься Кабмін.

  Окрім того, передбачається, що довідка ВПО надаватиметься безстроково. Винятки становлять випадки, коли переселенець сам подав заяву про відмову від такої довідки, вчинив злочин проти держави, теракт, повернувся в колишнє місце проживання, виїхав за кордон на постійне місце проживання чи подав завідомо неправдиві дані про себе.

  Як повідомляв 5.ua, 5 жовтня у Міністерстві соціальної політики повідомили, що кількість переселенців із Донбасу і Криму перевищила 1,5 млн. 

  Попередній матеріал
  Іллєнко: На сьогодні у парламенті існує "криза бездіяльності"
  Наступний матеріал
  Внаслідок ворожого обстрілу блокпосту в Трьохізбенці поранено трьох бійців - Луганська ОДА
  Теги:
  Loading...