inforesist.org

В польському війську у 1939 році було 40 000 українців, їх доля невідома – історик

Встановити долю українців у польському війську станом на початок Другої світової війни важко, і поки що майже ніхто не намагався це зробити.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Віктор Король, історик.

"Втрати українців у складі польського війська в 1939-го року невідомі! В польському війську у 1939 році служили близько 40 000 українців, більшість – загинули. Як їх знайти? Де? Як відстежити їх долю? Це все поки що невідоме", - каже Король.

За словами історика, це ускладнюється також тим, що знищення польських полонених в СРСР заради секретності не документувалося детально, тому важко навіть з'ясувати число і місце поховання усіх розстріляних.

"Все це дуже важко робити, тому що, наприклад, при розстрілах в Катині всіх розстрілювали як поляків, хоча серед них були і українці, серед тієї 21 тисячі польських офіцерів… До речі, одна з груп, останніх, що лишилися цих польських офіцерів, була знищена аж у Томську. Їх просто привезли взимку на поїзді товарному, вже замерзлих, і закопали біля залізниці. Тільки діти потім знаходили в тому районі ґудзики польські… Скільки їх було, хто вони були – не встановлено до сих пір", - каже Король.

Попередній матеріал
Путін не дуже відрізняється від Сталіна - Симчич
Наступний матеріал
Симчич: УПА так довго протрималася завдяки жінкам

Польща перенесла день відзначення Перемоги

Польща і Румунія підтримують скасування віз для українців

Польща витурила до РФ журналіста агенції "Россия сегодня" за шпигунство

Польща закупить у США зенітно-ракетні комплекси Patriot