5.ua

В Одесі презентували фільм про українських миротворців

Першими глядачами стрічки про миротворців та бойові будні фрегата "Гетьман Сагайдачний" стали курсанти військових кафедр місцевих вишів.

Начальник армійської авіації оперативного командування "Південь" полковник Олександр Морін служив миротворцем у Африці та колишній Югославії. Вертольотчик розповідає: не раз доводилося доправляти гуманітарні вантажі під обстрілами бойовиків. Нині ж шукає аналогії між балканським конфліктом і війною на Сході України. "Югославія – це європейські території і схоже на цю війну. І можна миром, якщо весь мир, вся спільнота європейська стане протидією, то ми зупинимо це. Ми вже зупинили і будемо продовжувати" – вважає офіцер.

Матеріал для стрічки у гарячих точках світу знімали самі миротворці. Наприклад, під час одного з рейдів, який здійснив фрегат "Гетьман Сагайдачний" до берегів Сомалі, екіпаж вирішив фільмувати свої будні. Стрічку українські миротворці показали курсантам військових кафедр одеських вишів.

Перегляд влаштували у військово-історичному музеї у залі пам’яті героїв-одеситів, які загинули під час бойових дій у зоні АТО. Там облаштували і експозицію. Кілька стендів присвятили українським миротворцям, які нині також служать на сході країни.

Стрічку про фрегат "Гетьман Сагайдачний" демонструватимуть у військово-історичному музеї й іншим студентам та школярам Одеси. Безкоштовні екскурсії триватимуть до кінця травня.

Денис Соколов та Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

Попередній матеріал
У Києві стартував освітній "Арсенал ідей"
Наступний матеріал
Ізраїль потерпає від аномальної спеки
Теги:

Молдова та Румунія сформують спільний миротворчий батальйон

Президент України і генсек ООН обговорили можливість розміщення миротворців на Донбасі

Порошенко і Пан Ґі Мун обговорили направлення миротворчої місії в Україну - Перебийніс

В Кремлі заявляють, що не давали згоду на введення миротворців на Донбас