Фото прес-центру ДПСУ

В Одесі на воду спустили новий прикордонний катер

  На стоянці кораблів та катерів Одеського загону морської охорони відбувся спуск на воду нового малого катера вітчизняного виробництва.


  Про це прес-центр Державної прикордонної служби України (ДПСУ) повідомилв 6 жовтня.

  Як зазначили у відомстві, сучасний швидкісний маневрений плавзасіб прибув з Київського підприємства "УМС-БОТ", яке з 2012 року постачає катери такого типу для Морської охорони Держприкордонслужби.

  Проекти даних катерів опрацьовані в рамках реалізації державної цільової програми "Обладнання та реконструкція державного кордону" конструкторами вітчизняних підприємств з врахуванням світових досягнень науки та техніки в галузі кораблебудування. Сьогодні на озброєнні морської охорони перебуває 9 одиниць проекту "УМС-1000". Цей катер – десятий.

  "За роки експлуатації катери даного проекту зарекомендували себе як ефективні та надійні помічники у справі охорони морських кордонів. Такі "малюки" дають змогу швидко маневрувати та запобігати протиправній діяльності в прибережних районах територіального моря та прикордонних річках. Крім того, завдяки своїм можливостям та характеристикам, за допомогою цих катерів на воді врятовано життя понад 40 осіб", - підкреслено у повідомленні ДПСУ.

  За своїми технічними характеристиками «УМС-1000» спроможні нести службу при хвилюванні моря до 4-х балів. На них встановлено 2 дизельних двигуни Volvo-Penta загальною потужністю 660 кінських сил. Вони здатні перевозити до 8 осіб прикордонного наряду.

  "Важливо, що виробники прислуховуються до зауважень та побажань прикордонників. При створені нової одиниці проведено модернізацію тих елементів, що в процесі експлуатації були виявлені в попередніх моделях. Так, покращено ергономіку робочого місця командира катера, прилади індикації та засоби спостереження зосереджені у полі зору командира катера навколо робочої консолі. В умовах сьогодення, враховуючи специфіку нарощення загрози з моря, удосконалено кріплення бортової зброї, забезпечено розширення сектору обстрілу", - повідомляють прикордонники.

  Нагадаємо,  у Азовському морі вночі росіяни обстріляли українські катери морської охорони.

  Як відомо, українські військових, які захищають  від терористів на донецький аеропорт, у ЗМІ віднедавна почали називати "кіборгами". Також раніше повідомлялось, що співробітника Червоного Хреста на Донбасі вбито саме російськими терористами.
  Попередній матеріал
  Більшість українців називають АТО "війною з Росією"
  Наступний матеріал
  Дружина Садовника заявила про його викрадення
  Теги:
  Loading...