В Мінприроди розповіли подробиці ініціативи створення біосферного заповідника в Чорнобильській зоні

Мінприроди пропонує не зменшити розміри Чорнобильської тридцятикілометрової зони відчуження, а переглянути розміри зони обов'язкового і добровільного відселення.

Про це у ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів Сергій Курикін.

"Не йдеться сьогодні про те, щоб зменшувати фізично розміри тридцятикілометрової зони. Йдеться про те, щоб переглянути розміри зони обов'язкового і добровільного відселення, яка не входить до складу безпосередньо зони… Сама зона як була 30 км так і залишається", - зазначив він.

Зі слів Курикіна, насправді зона відчуження залишається у своїх обрисах, однак після створення Чорнобильського біосферного заповідника вона розділиться на дві частини.

"Одна частина - це промисловий майданчик (безпосередньо Чорнобильська АЕС і деякі прилеглі території - Ред.), а інша - це приблизно 230 тисяч гектарів, які буде займати власне заповідник", - зазначив він.

Курикін також повідомив, що цей заповідник буде відкритий для відвідування, за винятком деяких внутрішніх зон.

Нагадаємо, раніше Міністерство екології та природних ресурсів запропонувало Президенту України Петру Порошенку скоротити зону відчуження Чорнобильської атомної електростанції, обмеживши її радіусом в 10 км з відведенням інших 2/3 зони під біосферний заповідник.

Попередній матеріал
ГПУ оскаржить рішення суду щодо непродовження запобіжного заходу Кицюку і Царевич
Наступний матеріал
"Баварія" та "Барселона" зустрінуться ввечері у півфіналі Ліги чемпіонів

Пожежники не припиняють чергування у Чорнобильській зоні відчуження

ДСНС: радіоактивний фон в Києві і Чорнобильській зоні – в нормі

Рятувальники продовжують оглядати пожежонебезпечні райони у зоні відчуження - ДСНС

Пожежна операція в Чорнобильській зоні відчуження