відкриті джерела

В контексті законів про декомунізацію стоїть питання про перейменування Дніпропетровська, Іллічівська, Кіровограда – В'ятрович

Наразі є три великих міста, щодо яких гостро стоїть питання про перейменування.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

"Громади мають визначитися з новими назвами населених пунктів. Звичайно, ми є свідками певних маніпуляцій. Цікава позиція була в керівництва міста Іллічівськ – в Іллічівськ на честь святого Іллі. Ми пояснили, що такого бути не може", - твердить керівник інституту.

За його словами, є проблеми з перейменуванням Дніпропетровська і Кіровограда.

"Є маніпуляції щодо Дніпропетровська, пропонують перейменувати "Дніпропетровськ" в "Дніпропетровськ". Мовляв, якщо громада проголосує, назва залишиться. Парламент таке не розгляне. В Кіровограді абсолютна більшість громадян, думаю, не будуть захищати цю назву, але велика кількість є тих, хто хоче поміняти назву на стару імперську – "Єлисаветград". Це теж не підходить. Ми маємо говорити не тільки про декомунізацію, але і про деколонізацію", - каже В'ятрович.

Зазначимо, міністр юстиції Павло Петренко підписав рішення про заборону компартії в Україні. Про це під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Нагадаємо, що 16 травня цього року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб. 

 

Повне інтерв'ю з Володимиром В’ятровичем читайте завтра в рубриці "ІНТЕРВ'Ю".

Попередній матеріал
Наталія Севостьянова: В російському Мін'юсті дивляться "5 канал" українською мовою
Наступний матеріал
Клопотання підозрюваних у вбивстві Бузини про відвід судді не задовольнили
Теги:
Loading...